Limanların sorunları masaya yatırılıyor

Türkiye Liman İşletmecileri Derneğinin düzenleyeceği, "Liman Yatırımları Hakkındaki Mevzuat ve Uygulamalar" konulu seminer, yarın The Marmara Oteli'nde yapılacak.

Limanların sorunları masaya yatırılıyor

Limanların geleceği ve sorunları masaya yatırılıyor

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği, Türklim'in düzenleyeceği, "Liman Yatırımları Hakkındaki Mevzuat ve Uygulamalar" konulu seminer, 6 Nisan'da (Yarın) The Marmara Oteli'nde yapılacak.

Seminerde, liman ve iskele işletmelerinin verimli hale getirilmesi   ele alınacak, sorunların çözüm yollan tartışılacak. Başkanlığını Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan'ın yapacağı seminere, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, Teknik Araştırma Genel Müdürü Hasan Hami Yıldırım, Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz ile Özel Liman İşletmecileri, Deniz Ticaret Odası, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı. Denizcilik Müsteşarlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve sektör temsilcileri katılacak özel sektörden liman ve iskele işletmelerinin temsilcilerini, ilgili bakanlık yetkilileriyle buluşturacak olan seminer, tarafların görüş alışverişinde bulunmalarını ve ortak çözümler etrafında buluşmalarını amaçlıyor.

Liman Yatırımları Hakkındaki Mevzuat ve Uygulamalar konulu seminerde kıyı prosedürü, kıyı yapı hırı imar planları ve plan değişiklikleri onaylanmasındaki sıkıntılar, kullanma izinleri, maktu ve nispi bedel gibi konular ele alınacak.

Kaynak: Ulaştırma Dünyası

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176