Liman yangını pahalıya mal oldu

Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Şeker, Mersin Limanı'nda Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ait depoda dün çıkan yangının, maddi zararın 800 bin YTL olduğunu söyledi.

Liman yangını pahalıya mal oldu

MERSİN LİMAN YANGINI PAHALIYA MAL OLDU

Vali Yardımcısı Şeker, Mersin Limanı 13 No'lu rıhtımdaki TMO'ya ait ihracat galerisinin bulunduğu ''Hububat yükleme ve boşaltma'' sisteminin olduğu yerde, dün meydana gelen yangınla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

Olay yerine güvenlik ve itfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalede bulunduğunu ve yangının, ana siloya isabet etmesi halinde büyük bir facianın yaşanacağını ifade eden Şeker, şunları kaydetti:

''Dün, saat 15.30 sıralarında, TMO'ya ait liman içindeki binada çıkan yangın, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin ve Adana Orman Bölge Müdürlüğü'nden gelen bir helikopter, arazöz ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin yanı sıra denizden ve karadan yapılan çalışmalarla kontrol altına alındı. Yaptığımız ilk incelemede, yangının elektrik kontağından çıkma ihtimali yüksek gözüküyor. Maddi zarar 800 bin YTL civarında. TMO Genel Müdür Yardımcısı ve TMO'dan gelen bir müfettiş, yangının çıkış nedenini ve maddi zararı inceliyorlar" dedi.

Kaynak:A.A

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190