Kuşadası'nda liman mitingi

Kuşadası Kent Meclisi tarafından Kuşadası Limanı'nda yapılan alışveriş merkezlerinin durdurulması için yapılan mitinge yaklaşık 500 kişi katıldı.

Kuşadası'nda liman mitingi

Kuşadası Kent Meclisi tarafından Kuşadası Limanı'nda yapılan alışveriş merkezlerinin durdurulması için başlatılan kampanya çerçevesinde "Görüntüm Kirlenmesin Ekmeğim Küçülmesin" mitingi yapıldı.

Kuşadası Kent Meclisi tarafından  Kuşadası Limanı'nda yapılan alışveriş merkezlerinin durdurulması için Cuma Pazarı mevkiinde  yapılan mitinge yaklaşık 500 kişi katıldı. Mitingin açılış konuşmasını yapan Kuşadası Kent Meclisi Başkanı Avukat Bülent Tokuçoğlu; Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'ı eleştirdi.

Limandaki ypılaşmanın Kuşadası'nın geleceği için bir tehdit ılduğunu belirten Tokuçoğlu şöyle konuştu:

"Yapılaşma, Güvercin Adamızı Kuşadasından ayırmıştır. İnşaatlar yasal değildir. Kuşadası Limanı işgal altındadır.Danıştay'dan gelen yürütmeyi durdurma kararına ve meclis üyelerinin muhalefetine rağmen Belediye Başkanı Fuat Akdoğan hukuka aykırı bu duruma göz yumarak suç işlemektedir. Ama biz kenti bilincine sahip Kuşadalılar olarak yaşadığımız kenti yılanlara çıyanlara teslim etmeyeceğiz. Kuşadasında martılar artık özgür uçamamaktadır. Liman sahasına yapılan işyerleri şehrin nefesini kesmiştir. Başkan ya binaları yıkacak, ya istifa edecek."

TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy da mitinge gönderdiği mesajında, eylemlere gönülden destek verdiğini ve inşaatların durdurularak yıkılması gerektiğini belirtti.

(DenizHaber.Com)

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190