Kocaelililer Dubai Port'a Karşı Çıktı

Kocaeli'de bazı sivil toplum örgütleri, Körfez ilçesinde yapılması planlanan Dubai Port Limanına, çevreye zarar vereceği gerekçesiyle karşı olduklarını açıkladı.

Kocaelililer Dubai Port'a Karşı Çıktı

Kocaelililer, New Yorklular gibi Dubai Port'a karşı çıktı 
 
Kocaeli'nde çevreciler, Körfez'de yapılması planlanan Dubai Port limanına karşı eylem yaptı.

DUBAİ PORT'A TEPKİ

Kocaeli'de bazı sivil toplum örgütleri, Körfez ilçesinde yapılması planlanan Dubai Port Limanına, çevreye zarar vereceği gerekçesiyle karşı olduklarını açıkladı.

Kocaeli Sivil İnisiyatif Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim Sen, Hereke'ye Sahip Çıkma Platformu üyesi bir grup, Dubai Port Limanı'nın yapımının planlandığı Körfez ilçesindeki eski seramik fabrikası yakınında basın açıklaması yaptı.

“Dubai Port Talanına Hayır Platformu” adını verilen gruptakiler adına açıklama yapan Sevgi Sağlamöz, İzmit Körfezi'nin korkunç bir işgal süreci yaşadığını öne sürdü.İşgal sürecinin en önemli adımının Mimar Sinan Mahallesinde yapılmak istenen liman inşaatı olduğunu ifade eden Sağlamöz, “Birileri sırf para kazanacak diye yaşam alanlarımızın yok edilmesine seyirci kalamayız” diye konuştu.

Sağlamöz, yaşam alanlarının daraltıldığını ifade ederek, “Yarımca sahillerinde ve İzmit Körfezi'nin diğer yerlerinde bir santim limana izin vermeyeceğiz” diye konuştu.Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, sessizce dağıldı.

DUBAİ PORT'A AMERİKAN HALKI VİZE VERMEMİŞTİ

Kocaeli'nde yapılması planan limanınların benzeri ABD'de var. Ancak limanın işletmesini alan Dubai Port'a Amerikalılar izin vermemişti.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERTUG GUNAY
ERTUG GUNAY - 10 yıl Önce

GELISMEMIS TOPLUM OLMANIN ON BUYUK DELILIDIR.. BILDIK BILMEDIK OZELLIKLE BILMEDIK HER HONUDA BIZIM HALKIMIZIN EN IYI YAPTIGI ISTIR..KARSI CIKMAK.. MUHALEFET OLSUNDAAAA... BELKI KARINLARI DOYAR..

erkan ertan
erkan ertan - 10 yıl Önce

çıkın karşı cıkın ılk yapacagınız ve yapmanız gerekn sey budur tabıkı kocaelıde o kadar ac ınsan var onların haklarını neden savunmuyor bu cevrecıler hadı savundugunuz kırlenecek olan bu cevredekı otları gosterın madem ınsalar onu yesın

azcık insanoğluna yada sole dıyelım kocaelıne faydası dokunan super beyın fırtınası estıren orgutler olsaydılar dubaıde kı sulhu dubanın ne oldugunu bılıp ondan sona karsı cıkarlardı.ısısn acıkcası dunyanın cevre guzellıgı odulunu alacak sonsehır kocaelıdır.ama dunyanın tıcaret ıcıcn belkıde ıstanbulda dahıl en uygun lımanı da tersane alanıda gıne kocaelıdır.bu sehır sanayıye mahkumdur koprudur.vergı cennetıdıır.bunun onunde duran toplum orgutlerıde gelecek senekı lale festıvalınde 3 gunluk lale guzellıgını savunup para tırtıklayacak sera cıceckıclerıdır.bu sehırın en az 5 tane hava lımanı 5 tane de dubaı port kadar buyuk lımanlara ıhtıyacı var sehrın ınsanları ac her yer sacma pazarlamacılarla dolmus dururmda kocaelı bıtıtk dururmda enel olmayın tesvık edın sızızn cocuklarınız bu sehırde yasayacak kımse evıne aksam yemege cıcıek goturmyor ey zıhnıyetı pırıncınkınden buyuk olmayan dernekcıler

TAMER BOZKURT
TAMER BOZKURT - 10 yıl Önce

Bir liman çalışanı olarak şunu söyleyebilirim kocaeli sanayi şehri olması,körfez doğal yapısı ve korunaklı bölge olması,bağlantı yolları ve genç dinamik nüfus yapısıyla bu proje için en uygun ve akılcı seçimdir.Geniş bir istihdam yaratması açısından gençler için çok güzel imkanlar yaratabilir bu proje. çevrecilerle birlikte çalışarak kocaeliye en az çevre zararı verecek şekilde uygulanması kocaeli için gerçekten tarihi bir fırsattır.

Erkan  Kelleci
Erkan Kelleci - 10 yıl Önce

Ben bir mimar sinan mah.sakiniyim sizinki bir şeyi yada doğayı korumak değil beyinsizlik yukarda ormana verimli yerleri pislik getiriyor,sahil kesiminin bir çok yeri şarapçı yatağı orları kutardınız yaşattınız limana karşı çıkıyorsunuz.

ben liman hizmetleri veren bir plotaj ve klavuzluk firmasında çalışıyorum bir liman kaç kişiye iş demek kaç eve helal ekmek parası demek biliyormusunuz.bir sanayi kentine liman kadar önemli bir tesis olabilirmi ey karşı çıkanlar sizde gerçekten akıl varmı?

ahmet tok
ahmet tok - 10 yıl Önce

böyle bir alanda bu denli büyük bir projeye hayır demek insanların istikrarını ve umutlarını çöpe atmak demektir.engel olan tüm zihniyetlere sesleniyorum,insanların halkımızın gelecekleriyle oynamayın,bırakın bu tabiat doğa koruma ayaklarını,o insanlara ekmek verin,iş verin,istikrar sağlayın ona buna peşkeş çekmeyin.gerçekte varolan yararlı,faydalı işler yapın,bizde ONAYLAYALIM.

ilhan ballı
ilhan ballı - 10 yıl Önce

bn bır liman çalısanı olarak izmıte böle buyuk bır yatırımın yapılmasını buyuk bır heyecanla okudum bızım ulkemızın herbölgesıne yapılsın ızmıtın buyuk bır sehır olması genç nufusa sahıp olması gençlere işi alanın acılmasını beklerız lımancı olarak böle buyuk yatırımların ulkemıze yarar saglamasını yatırım sanayıleşmede ulke ekonomısıne buyuk katkı salayacanı dusunerekden böle yatırımların önunun acılmasını genç ınsanları sanayıye kazandırılmanı iş verılmesını ulkeye kazanç ınsanlara iş yaratır ulke savunmasınada katkı yapacanı duşunerekden desdeklıyorum

- 10 yıl Önce

ZATEN ESKİ SERAMİK FABRİKASI DİYOR. SERAMİK FABRİKASI FAALKEN ACABA ÇEVREYİ KİRLETMİYORMUYDU? YAŞAM ALANLARI DARALIYORMUŞ BAHANE SEKAPARK VE DİĞER PARKLAR NE GÜNE DURUYOR.ONLAR SÜS OLSUN DİYE YAPILMADI. ZATEN DENİZİ KİRLETEN GEMİLER DENETLENİP YÜZBİNLERCE LİRA CEZA KESİLMİYORMU? BAŞIMIZA ÇEVRECİ KESİLİP ÇEVRESİ KORUMAYAN KİRTELEN BİR ÇOK İNSAN VAR KOCAELİDE.... VS VS. VS. EŞİ LİMANLARDA ÇALIŞAN BİRİSİ OLARAK TURİZM- SANAYİ -LİMANA EVET HELAL EKMEK KAPISI VE KOCAELİYE GELECEK VERGİYE EVET DİYORUM. SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ KOCAELİLİ SANAYİ BAKANIMIZ VE DİĞER MİLLET VEKİLLERİMİZ LÜTFEN SİZE SESLENİYORUM KOCAELİNİN GELİŞMESİ KALKINMASI İÇİN GELİNİZDEN GELENİ YAPIN.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176