İzmir Limanı'na Yeni Düzen

Alsancak Limanı’nın girişindeki ve içindeki trafik yoğunluğunun azaltılması amaçlanıyor. İzmir Liman İşletme Müdürlüğü, Alsancak Limanı’na araç girişini sınırlandırıyor.

İzmir Limanı'na Yeni Düzen

Limana yeni düzen

Alsancak Limanı’nın girişindeki ve içindeki trafik yoğunluğunun azaltılması amaçlanıyor.

İzmir Liman İşletme Müdürlüğü, Alsancak Limanı’na araç girişini sınırlandırıyor. İşletme Müdürü İsmet Canbaz, limana girişleri rahatlatmayı, tesis içindeki çalışmaları düzenli hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Düzenlemenin, boş TIR’larla seyahat acenteleri ve gümrük müşavirleri araçlarını kapsadığını kaydeden Canbaz, şöyle konuştu: ''Boş TIR’lar, liman girişinde ve içinde yoğun trafik yaratıyor. Bunların giriş düzenine ilişkin henüz saat düzenlemesi yapmadık. Şu an limana giriş-çıkışları değerlendiriyoruz. Birkaç gün içinde boş TIR’ların giriş saatlerine ilişkin açıklamayı yapacağız.

Derneğe ve odaya yazı

Acente ve müşavirlik araçlarına da serbest giriş kartları verildiğini hatırlatan Canbaz, sözlerini şöyle tamamladı: ''Bunların da liman içinde yoğunluğa neden olduğunu tespit ettik. Gümrük Müşavirleri Derneği ile Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ne birer yazı gönderdik. Kart sahibi olacak araçları belirlemelerini istedik. Tespit çalışmalarının sonucunu bekliyoruz.''

Kaynak: MİLLİYET

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176