Hopa Liman Güvenliği Onlardan Soruluyor

Hopa Limanı güvenliğinden sorumlu olan özel güvenlikçiler düzenli eğitimden geçiyorlar.

Hopa Liman Güvenliği  Onlardan Soruluyor

HOPA LİMANININ GÜVENLİĞİNDEN ONLAR SORUMLU

Hopa Limanı güvenliğinden sorumlu olan özel güvenlikçiler düzenli eğitimden geçiyorlar.

HOPA-Bölgemizin önemli limanları arasında yerini alan Park Denizcilik ve Hopa Liman İşletmeleri A.Ş.’nin güvenliğinden sorumlu olan personel düzenli eğitimden geçmeye devam ediyor. Hopa Limanı Güvenlik müdürü Olgun Çıtlak tarafından her 3 ay da bir verilen eğitime tüm güvenlik personeli noksansız olarak katılıyor.

Eğitimle ilgili bilgi veren Hopa Limanı güvenlik müdürü Olgun Çıtlak yapılan çalışma ve amacıyla ilgili şu bilgileri verdi “Hopa Limanı (SIPS) kodu uygulamaları kapsamında 3 ayda bir liman tesisi güvenlik sorumlusu (LPSP) nezaretinde Güvenlik personeli ve liman personelinden bazılarına Liman gümrüklü saha içinde uyulması gereken Uluslar arası kurallar, olabilecek tehditlere karşı alınabilecek önlemler ve uygulamalar hakkında eğitim verilmektedir. Bu eğitimi veren şahsın “liman tesis Güvenlik sorumlu belgesi” olması şartı vardır.

Geçen yıl Haziran ayında yapılan Liman sahası içinde yapılan uygulamalı tatbikatın tekrarının bu yılda Haziran ayının ilk haftasında yapılacağını açıklayan Olgun Çıtlak “Bunda amaç limana olabilecek herhangi bir saldırı-sabotaj olaylarında güvenlik personelinin bilinçli, bilgili ve dinç olmalarını sağlamaktır” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşlı kaptan
yaşlı kaptan - 6 yıl Önce

bide liman usturmaçalarını yenileseniz?? bide limana adam gibi romorkor alsanız?? bide limana adam gibi tahliye vinci vs alsanız?? daha iyi olmazmı??

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190