Barzani'ye "Adresini Düzelt" Uyarısı

Mısır"dan Mersin Limanı"na gelen ve Mesut Barzani"ye ait olduğu iddia edilen petrol rafinerisi parçalarından oluşan malların, üzerinde "Kürdistan" yazdığı için...

Barzani'ye

Barzani'ye giden mallar Mersin Limanı'nda durduruldu

MERSIN - Mısır `dan Mersin Limanı `na gelen ve Mesut Barzani `ye ait olduğu iddia edilen petrol rafinerisi parçalarından oluşan malların, üzerinde `Kürdistan ` yazdığı için Kuzey Irak `a çıkışına izin verilmedi.

Mısır `dan Kuzey Irak `a götürülmek üzere deniz yolu ile Uluslararası Mersin Limanı `na (MIP) gelen ve Mesut Barzani `ye ait olduğu iddia edilen petrol rafinerisi parçalarından oluşan malların, üzerinde `Kürdistan ` yazdığı için Mersin Limanı `ndan Kuzey Irak `a çıkışına izin verilmedi.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Gümrük Müdürlüğü elemanları, Mısır `dan deniz yolu ile Mersin Limanı `na gelen ve Mersin `den de Kuzey Irak `a gönderilecek olan içinde akaryakıt rafinerisi parçalarının bulunduğu 35 parça kargo yükünün üzerinde `Kürdistan ` yazılarının olduğu tespit edildi. `Kürdistan ` isminde bir ülke olmadığı için gümrük yetkilileri, bu kargoların Kuzey Irak `a çıkışına izin vermedi. Ankara ile temas kuran Mersin Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, gelen malların Mısır `a geri gönderilmesini istedi.

Üzerinde `Kürdistan ` yazılı yükler, Uluslararası Mersin Limanı 3 nolu rıhtımından boş bir alana indirilerek bekletilirken, `Kürdistan ` yazılarının çoğunluğunun üzeri de siyah boya ile kapatıldı.

Daha önce de Çin `den gelen 2 konteynır malın , belgelerinde `Kürdistan ` yazdığı için tekrar Çin `e geri iade edildiği öğrenildi.

Dünya

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176