ATSO Antalya Limanı'na talip

Antalyalı işadamları limana talip. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetimi TMSF'ye geçen Antalya Limanı'nı bölgeye kazandırmak için harekete geçti.

ATSO Antalya Limanı'na talip
LİMAN İÇİN BİRLEŞTİLER

AntalyalI sanayici ve işadamları, yönetimi TMSF'ye geçen Antalya Limanı'nı bölgeye kazandırmak için harekete geçti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, odalar, sanayiciler ve denizcilik sektörünün önde gelen işadamlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptıklarını söyledi. ATSO Başkanı Özgen, Antalya Limanı ile ilgili gelişmelerin yakından izlenmesi konusunda görüş birliğine varıldığını belirtti.

BEŞ YIL ÖNCEKİ HATANIN TELAFİSİ

ATSO Başkanı Kemal Özgen, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Antalya'nın gelişmesinde hayati önemi bulunan liman konusunda 5 yıl önce yapılan hata telafi edilerek, Antalyalının limanına sahip çıkması zorunlu hale gelmiştir. Bu amaçla Ortak Girişim Grubu oluşturularak çok ortaklı şirketleşmeye gidilmesi, söz konusu şirkete ortak olmak üzere bölgemiz belediyelerine, sermayedarlarına ve sanayiciler ile turizmcilere çağrı yapılması kararlaştırıldı.'

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI DAVETİ

Özgen, bu çerçevede geniş tabanlı Ortak Girişim Grubu'nun oluşturulması ve liman için güçlü bir şirket kurulması amacıyla, ilgili tüm kesimlere önümüzdeki günlerde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çağrı yapılacağını ve genişletilmiş bir kurucular kurulu toplantısı düzenleneceğini bildirdi. Kemal Özgen, özel sektör kurumları olarak Antalya Limanı ile ilgili girişimlerin, Antalya'nın geleceğine ilişkin duydukları ortak sorumluluğun bir ifadesi olduğunu vurguladı.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA CUMHUR ATILGAN
MUSTAFA CUMHUR ATILGAN - 13 yıl Önce

12.mart.2006 Tarihli Sabah Akdeniz ekinde Deniz Ticaret Odası Başkanı Sn Hüsnü Çöllü "Antalya Limanını,Antalya'lılar alamaz" ibresini kullanarak Ortak Girişim grubunda yer aldığını beyan etmesine ve resimlerde gözükmesine rağmen,bu tarih itibariyle ne olmuşturda acaba ,bu fikrinden vazgeçmiştir.Doğrusu bu konuya en guzel cevap gene Aantalyalı iş adamları tarafından verilecektir.Kolay gelsin.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190