Ataport için İmzalar Atıldı

Geçtiğimiz Ocak Ayında Ön İzin İhalesini Kazanan Rönesans Koçhan Ortak Girişimi, Kendilerine Verilen Süre İçinde İlgili Kurum ve Kuruluşlardan Gerekli İzinlerini Tamamladı.

Ataport için İmzalar Atıldı

Ataport için İmzalar Atıldı
 

Zeytinburnu'nda Yapılacak Olan Ataport Kruvazier ve Yat Limanı Projesi Sözleşmesi İmzalandı. Geçtiğimiz Ocak Ayında Ön İzin İhalesini Kazanan Rönesans Koçhan Ortak Girişimi, Kendilerine Verilen Süre İçinde İlgili Kurum ve Kuruluşlardan Gerekli İzinlerini Tamamladı.

ZEYTİNBURNU’nda yapılacak olan Ataport Kruvazier ve Yat Limanı Projesi sözleşmesi imzalandı. Geçtiğimiz ocak ayında ön izin ihalesini kazanan Rönesans Koçhan Ortak Girişimi, kendilerine verilen süre içinde ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerini tamamladı. Rönesans Koçhan Ortak Girişimi, yatırımı gerçekleştirmek üzere kurulan Ataport Turizm Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat, ilk yılın kirası olan KDV dahil 16.5 milyon YTL’yi sözleşmenin imzalanmasından önce Hazine’ye ödedi. Yatırımcı firma, 5 yıl içinde altyapı, deniz yapıları ve deniz turizmi tesislerini tamamlayıp hizmete geçirecek. Tüm tesisler 49 yılın sonunda Hazine’ye devredilecek. Proje kapsamında İstanbul’u Akdeniz Kruvaziyer turizminde ana liman yapacak büyüklükte bir Kruvaziyer limanı ve modern terminal binası, 1000 yat kapasiteli marina ve Türkiye’nin ilk mega yat limanı inşa edilecek. 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176