Başkan Süleyman Özkan: Jeotermal enerji kaynaklı kurutma tesislerini yerinde inceledik

Kütahya’nın Simav ilçesinde, jeotermal enerjinin ısınma, sera ve turizm sektöründen sonra, sebze meyve kurutma tesislerinde de kullanılması için inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi.Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav’daki...

Başkan Süleyman Özkan: Jeotermal enerji kaynaklı kurutma tesislerini yerinde inceledik

Kütahya’nın Simav ilçesinde, jeotermal enerjinin ısınma, sera ve turizm sektöründen sonra, sebze meyve kurutma tesislerinde de kullanılması için inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav’daki 163 derece olan termal sıcak su kaynaklarının, sebze meyve kurutma tesisleriyle de değerlendirilebileceğini ifade etti. Başkan Özkan, “Seferihisar Belediyesi’ne yaptığımız ziyarette, Başkan Tunç Soyer ile bilgi alış verişinde ve incelemelerde bulunduk. Jeotermal enerji ile kurmayı planladığımız kurutma tesisleri yerel üreticiyi destekleme amaçlı olacaktır. Üretici pazarlarının büyümesine olumlu katkıları olduğunu tespit ettiğimiz kurutma tesisleri ile, sağlıksız yiyecekler yerine kurutulmuş meyvelerin tüketilmesi sağlanıyor. Özellikle yöremizde yetişen şifalı bitkilerin, organik sebzelerin kurutulması ile ekonomiye büyük katkıları olacak. İnceleme ve araştırmalarımız sonunda bölgemizde önemli bir yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Başkan Özkan, Seferihisar’daki inceleme gezisinde, Başkan Soyer’e hediyelerini takdim etti. (MEİ-EFE)

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190