Türk Halk Müziği’nin 3 Dev İsmi İçin Büyükçekmece’de Özel Gece

Ustalara Saygı Gecesi projesi kapsamında Büyükçekmece’de 18’inci kez düzenlenen program bu kez Seha Okuş, Mükerrem Kemertaş ve Ali Gürlü için düzenlendi.Büyükçekmece Belediyesi, "Ustalara Saygı Gecesi" projesi kapsamında Türk Halk...

Türk Halk Müziği’nin 3 Dev İsmi İçin Büyükçekmece’de Özel Gece
Ustalara Saygı Gecesi projesi kapsamında Büyükçekmece’de 18’inci kez düzenlenen program bu kez Seha Okuş, Mükerrem Kemertaş ve Ali Gürlü için düzenlendi.
Büyükçekmece Belediyesi, "Ustalara Saygı Gecesi" projesi kapsamında Türk Halk Müziği’nin 3 duayen ismi Seha Okuş, Mükerrem Kemertaş ve Ali Gürlü’yü Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya getirdi. Programa Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Sanatçı Müjdat Gezen, Türk Halk Müziği Sanatçısı Arif Sağ, söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, ses sanatçısı Ali Rıza Binboğa ve çok sayıda sanatsever katıldı. Program Seha Okuş için sanatçıların görüşlerini bildirdiği sinevizyon gösterisi ile başladı. Ardından sahneye Mükerrem Kemertaş çıkarak unutulmaz türküleri kendi yorumu ile söyledi. Ali Gürlü ise seslendirdiği türküler ile vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
Sahneye konuşmasını yapmak için çıkan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yanına gelen Seha Okuş, Mükerrem Kemertaş ve Ali Gürlü’nün elini öperek “Ustaların eli öpülür” dedi. Programda 3 usta isimi ağırladıklarına değinen Akgün, “Bu akşam esasında 3 ustayı bir kez daha sizler ile beraber yakından görmek fırsatı bulduk. Çocukluğumuzda radyodan dinlediğimiz türküleri onların ağzından dinleme fırsatını yakaladık. Her ne olursa olsun bizi biz yapan değerlerimiz vardır. Bu değerlerimizin başında biraz önce okunan türkülerimiz gelir” dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190