"Okul çantasında kalite ve hafiflik önemli"

çanta Seçiminde Kalite Kadar çocuk Için Hafiflitke önemli

"Okul çantasında kalite ve hafiflik önemli"
Kırşehir’de çanta satışı yapan Mustafa Kızılırmak, okul çantasında kalite ile birlikte alınacak olan çantanın çocuk için hafif olması gerektiğini söyledi.
Velilerin çanta seçimlerini kendi tercihlerine göre yaptığını anlatan çantacı Mustafa Kızılırmak, “İnsanımız uzun soluklu seyahate çıkar gibi okul çocuğuna çanta bakmakta, okul çantasında öncelik hafif olması ile birlikte kaliteli olmasıdır" dedi.
Velilerin çocukların tercihlerine saygı duyması gerektiğini ifade eden Kızılırmak, “Öncelikle çocuğun he tür çanta istediğini bilmek önemli, bazı çocuklar çanta kullanmayı çok severken bazı çocuklar çanta kullanmaktan pek de hoşlanmıyor. Velisi çantayı aldıktan sonra bize gelip değiştiren çocuklara dahi bazen rastlıyoruz. Çanta alırken kalite birincil etkendir. Bu hem velinin bir daha çanta almamak için bütçesini zorlamaz, hem de çocuk için ne taşıyacağının bilincinde olması için önemlidir" diye konuştu.
Çanta seçiminin doğru yapılmadığında çocukta kalıtsal değişimlere yol açabileceğini ifade eden Kızılırmak, “Bizim için önemli olan çok çanta satmak değil, çocuğun kendisine uyumlu ve kalitede çantayı alabilmesidir. Bazı çantalar çocukların omuz bölgelerine tam oturmadığı halde bile sırf görünümlerinden dolayı veli tarafından tercih ediliyor. Bizler elimizden geldiği sürece velileri uyarıyoruz. Ama çanta seçimleri noktasında son sözü yine veli söylüyor. Çanta kullanımı küçük çocukların yanı sıra ergenlik çağına ulaşmış çocuklar tarafından da tercih edilmekte bizlerde anlatımlarımızla uyarılarda bulunmaktayız. Özellikle kas zorlamalarının önüne geçebilmek için çantaların mutlaka sırtlık kullanılarak takılması tavsiyesinde bulunmaktayız. Uyarılarımız umarım veliler tarafından dikkate alınır ve işleri sadece çantacılık yapmak olan esnaf arkadaşlarımız tercih edilir. Her şeyin taklidinin tehlikeli olduğunu da velinin mutlaka bilmesi gerekir. Çanta üzerine ağırlığı arttıracak süslemeler takılması da çocuk için zarar verici hal alır" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190