Salih ORAKCI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü. Kaptan.

Salih ORAKCI
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü. Kaptan.

16 aralık 1964 refahiye/erzincan doğumlu kaptan salih orakçı, 1986 yılında itü denizcilik yüksekokulu (denizcilik fakültesi) güverte bölümünden mezun oldu.

11 ağustos 1986 - 30 mart 2000 tarihleri arasında d.b. deniz nakliyatı taş'de sırasıyla; güverte zabitliği, 2. kaptanlık ve gemi kaptanlığı görevlerini yürüten orakçı, askerliğini; 23 mayıs 1988 - 30. kasım 1988 tarihleri arasında kısa dönem er olarak yaptı.

23 mart 2001 tarihinde
Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne uzman olarak göreve başladı. sırasıyla; 20 temmuz 2001 deniz trafik operatörü, 19 ağustos 2002 tarihinde TBGTH dış ilişkiler  müdürlüğü ve 7 ekim 2002 tarihinde deniz trafik baş operatörü olarak görev yaptı. Amerika, Hollanda ve İngiltere'de deniz trafiği ve acil müdahale konularında özel eğitim gördü. uluslararası deniz trafik operatörü eğitmenliği sertifikasına sahip olup, tbgth sisteminde görev yapan deniz trafik operatörleri eğitimlerinde itü denizcilik fakültesinde eğitmenlik görevi yaptı.

9 eylül 2003 - 17 kasım 2003 tarihleri arasında vekaleten genel müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 17 kasım 2003 tarihi itibariyle genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevine asaleten atandı. 27 eylül 2005 tarihinde Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak atanan Orakcı TOBB - deniz meclis üyeliği'ni de yürütmektedir. Salih orakcı, yüksek planlama kurulunun 7 şubat 2007 tarih ve 2007/ t-3 sayılı kararı ile adı 'kıyı emniyeti genel müdürlüğü' olarak değişen kurumda halen görevini sürdürmektedir. Kaptan Salih Orakcı İngilizce bilmektedir.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176