Ismet YILMAZ

Milli Savunma Bakanı

Ismet YILMAZ

Sivas'ın Gürün ilçesinde 1961 yılında doğdu. Gürün Cumhuriyet İlkokulu ve Gürün Ortaokulunda öğrenim gördükten sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesini bitirdi.

İstanbul Yüksek Denizcilik Okulu (İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi) Makine Bölümünden 1982 yılında; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu.

İsveç Dünya Denizcilik Üniversitesinde "Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi" alanında ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında iki ayrı Yüksek Lisans yaptı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında doktorasını tamamladı.

Kamuda ve özel sektörde yaklaşık 20 yıl mühendis ve müşavir avukat olarak hizmet verdikten sonra 31 Aralık 2002 tarihinde Denizcilik Müsteşarı olarak atandı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 114'üncü maddesi uyarınca bağımsız olarak 08 Mayıs 2007 tarihinde Ulaştırma Bakanı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine 01 Kasım 2007 tarihinde atandı.

Dr. İsmet Yılmaz, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Sivas'tan AK Parti Milletvekili olarak seçildi.

61'inci Hükümette Millî Savunma Bakanlığı görevini 07 Temmuz 2011 tarihinde üstlenmiştir.

Evli ve üç çocuk babası olan İsmet Yılmaz, İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BORAN KARİDES
BORAN KARİDES - 7 yıl Önce

Sayın İsmet YILMAZ gibi süper bir zekaya sahip bir insanın Milli Svunma Bakanı gibi kritik bir görevde olmsaı türkiye devleti için büyük bir şanstır.Sonunda Svunma sanayimiz sayın bakanımızla hak ettiği yere gelecek ve türk ordusu az zaman içersinde tüm dünyaya tekneolojisi ve kaliteli eleman vasfıyla örnek ve model olacaktır..Dışa bağımlılık sıfıra inecek,düşamana korku,dosta ise güven verecek bir kuvvetle dünya tarihine yüzyılın ordusu olarak geçeceğine en içten duygularımla inanıyor,sayın bakınımıza ve mesai arkdaşlarına Yüce ALLAHTAN SABIR VE YARDIM DİLİYORUM..Sayın Bakanımızla Güçlü Ordu ve Güçlü TÜRKİYE....saygı ve sevgilerimle..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176