MV YUSUF CELAL gemisini batma tehlikesi sürüyor

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli batma tehlikesine karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce bölgeye getirilecek bariyerlerle olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

MV YUSUF CELAL gemisini batma tehlikesi sürüyor

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli batma tehlikesine karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce  bölgeye getirilecek bariyerlerle  olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

Marmara adası Topağaç bölgesinde demirdeyken su alarak batmaya başlayan Turk Bayrakli MV YUSUF CELAL isimli gemi kaptanın manevrası ile karaya oturmuştu. Mal ve can emniyeti için bölgeye gelen Kıyı Emniyetine ait KIYEM 4 botu olay yerine gelmiş geminin mürettebatı ise balıkçılar tarafından kurtarılmıştı. 

Geminin kıç tarafının 3.90 mt draftını koruduğu ancak batma tehlikesine karşıı ve çevreye verebileceği zararı önlemek amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce bölgeye Eceabat istasyonundan Türkeli römorkörü ile bariyerlerin getirileceği, bariyerlerin geminin etrafına serilerek olası bir kirliliğe karşı tedbir alınacağı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
baki köse
baki köse - 3 ay Önce

Allah yardımcıları olsun çok zor bir durum

tuğrul yılmaz
tuğrul yılmaz - 3 ay Önce

gemi çoktan battı.videosuda facebook da dolaşıyor

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176