KBÜ’nün kuruluşunun 10 yılı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Üniversitesi’nin 10.’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Rektör Prof. Dr. Polat mesajında, 29 Mayıs 2007 yılında kurulan, sürekli gelişen, büyüyen ve çağın...

KBÜ’nün kuruluşunun 10 yılı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Üniversitesi’nin 10.’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Polat mesajında, 29 Mayıs 2007 yılında kurulan, sürekli gelişen, büyüyen ve çağın gereksinimlerini yakalamaya çalışan Karabük Üniversitesinin ülkenin yeni ve öncü üniversitelerinden biri haline geldiğini söyledi.

Karabük Üniversitesi’nin 10. kuruluş yıl dönümünün yanı sıra İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümünü kutlayan Polat, “ Kuruluşundan bugüne uygulanan başarılı yönetim politikasının amacı; ülkemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim hizmeti sunmak, evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış bireyler yetiştirmek, bilime katkı sağlayacak, ülkede ve dünyada kullanılabilir ve paydaşlara yararlı olacak bilgi ve teknoloji üretmek, mensuplarının ve toplumun sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemektir. Tüm bu amaçlar doğrultusunda bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek projeler ve atılımlarla genç bir üniversite olmamıza rağmen globalleşme yolunda oldukça büyük bir mesafe kat etmiş bulunuyoruz. Karabük ile bütünleşen, üniversite şehir işbirliğinin en güzel örneğini uygulayan ve bilimin önderliğinde yapmış olduğu çalışmalarla ülkemizin gelişmesine büyük katkı sağlayan üniversitemizin 10. yılını ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan kurucu rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, Dekanlarımıza, Müdürlerimize, İdarecilerimize, Akademik, İdari ve diğer personellerimiz olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşu temsilcilerine, Hayırsever İşadamlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, değerli Karabük halkına, sanayicilerimize, üniversitenin gelişmesi ve kalkınması için desteklerini esirgemeyen herkese sevgi ve saygılarımı sunar, 10. Kuruluş yıldönümünün hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190