İhracata yönelik devlet yardımlarında referans portal yenilendi

Eib Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk Mikro Eğitim Projesi İle Devlet Yardımları Konusunda İhracatçilarimizin Karşılaştığı Sorunları Çözerek Ve Destek Sürecini Hızlandırarak Firmaların Hak Ettiği Desteği Bir An Önce Almasını Hedeflediklerini Söyledi.

İhracata yönelik devlet yardımlarında referans portal yenilendi
İhracatçı firmaların, devlet yardımlarından daha hızlı ve daha etkin bir şekilde faydalanmalarını sağlamak ve uygulamada karşılaştıkları sorunları çözmek amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından 2008 yılından beri yürütülmekte olan, “Mikro Eğitim Projesi”nin web sayfası (www.mikroegitim.org) yenilendi. Web sayfasının yeni tasarımında istenilen bilgiye kolay ulaşılması ve sadelik amaçlandı. Mikro Eğitim Projesi ve İhracatta Yönelik Devlet Yardımları hakkında ayrıntılı bilgiye “Mikro Eğitim” ağ adresi aracılığıyla ulaşılabileceğini belirten EİB Koordinatör Başkanı Ünlütürk, projenin ağ sayfasının alanında referans noktası olmaya devam ettiğini de vurguladı.
EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Mikro Eğitim Projesi ile devlet yardımları konusunda ihracatçılarımızın karşılaştığı sorunları çözerek ve destek sürecini hızlandırarak firmaların hak ettiği desteği bir an önce almasını hedeflediklerini, proje kapsamında başlangıçtan bu yana on bini aşkın ihracatçı firma yetkilisine, personeline, dış ticaret öğrencisine ve öğretim görevlisine devlet yardımları hakkında eğitim verdiklerini söyledi.
Ünlütürk, Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmasında devlet teşviklerinin itici rol üstleneceğinin düşündüğünü bu hedefe ulaşmak için işbirliği içinde topyekûn çalışma yürütülmesi gerektiğini belirterek sözlerini noktaladı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176