Zabit Kalitesi Düşüyor

Bu sabah başlayan IMO Deniz Güvenliği Komitesi 80. oturumu açılışında konuşan Genel Sekreter Mitropoulos; sektördeki kaliteli personel yetersizliğine dikkat çekti.

Zabit Kalitesi Düşüyor

Bu sabah başlayan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Deniz Güvenliği Komitesi  80. oturumu açılışında konuşan Genel Sekreter Mitropoulos; sektördeki kaliteli personel yetersizliğine dikkat çekti.

Mitropoulos; özellikle LNG gemilerinde çalışacak yeterli kalitede ve sayıda zabit bulunmasında sektörün büyük sıkıntı yaşadığının altını çizdi.

Mitropoulos; LNG tankerlerinde çalışacak zabitlerin eğitiminde özel standartlar getirmeyi düşündüklerini belirterek, bu konuda STCW sözleşmesine eklenecek bu standartların geliştirilmesi için üye devletlerden kağıt sunmalarını beklediklerini belirtti.

(DenizHaber.Com Özel)

YORUM EKLE
YORUMLAR
meriç  KIRICI
meriç KIRICI - 14 yıl Önce

herkes şunu bilmelidirki türkiyede zabit kalitesi düşmüyor düşürlüyor. ktü itü ve dokuzeylül üniversitelerine eş degerde sertifika veren özel okullar açıldıkça da kalitenin pek artacagı söylenemez. SAYGILARIMLA...

Serim Paker
Serim Paker - 14 yıl Önce

Yürütülen politikalar, daha çok zabitin, daha ucuza bulunması üzerine kurulu. Daha iyi yetişmiş zabit hedefi ise sadece süslü konuşmalarda yer almakta.

sakir sabuncuoglu
sakir sabuncuoglu - 14 yıl Önce

aslında fazla söze gerek yok,çıkarılmak istenen yasa ile ilgili olan yasa hazırlayıcılar,sadece şu haberi okusalar yeter.Belki o zaman Denizcilik mesleğinin eğitim kalitesinin daha da yükseltilmesi gerektiğini anlayabilirler.Malum bu konuya değinen yabancı bir kişi.belki onu kale alırlar.alırlarmı dersiniz?sakir sabuncuoğlu 12/05/2005

onur ucler
onur ucler - 14 yıl Önce

bu soylediklerinizin yanına tudev i ekleyemezsiniz...

itü ögretim görewlilerinin hepsi tudev de ve sınav aynı sınav eger sınavı gecebiliyosa bu arada fark olmadıgını gosterır... lütfen bidaha dusunelim

mitat akkeçe
mitat akkeçe - 14 yıl Önce

Denizcilik sektörünü kendi tekeline almak isteyen ve rekabetten korkan kimi fakültelerin yeni arayışlara girmesi doğanın bir kanunu mu, yoksa hep bana felsefesinin sonucu mu?

söylüyorum; "hep bana felsefesi"

Süvari bey
Süvari bey - 14 yıl Önce

Bugüne kadar hem siyatsetçilerimiz hemde sektör temsilcileri kısa yoldan zabit yetiştirme isteği yerine daha çok zabit yetiştirmek için YDO nun değişik illerde şubelerini açma yoluna gitseler Mersin,Antalya,İzmir,Trabzon da şubeler açmış olsalar her öğrenci aynı şartlarda yetişmiş olsa idi hiçkimsenin bir eksik eğitimi ve sektörün eksik personeli olmazdı ama hala geç kalınmış değil.Bu piyasanın bu zabitlere ihtiyacı varsa eşitliği savunmak zorundalar

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176