Rum gemileri Türk limanlarına girmeli

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Camiel Eurlings, Rum bandıralı gemilerin Türkiye limanlarına girebilmesi gerektiğini söyledi.

Rum gemileri Türk limanlarına girmeli

RUM GEMİLERİ TÜRK LİMANLARINA GİREBİLMELİ
Türkiye'nin AB'ye girdiğinde gerçek bir şans elde edeceğini belirten Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Eurlings, Kıbrıs konusunun Türkiye’nin AB üyeliğinde hep sorun yaratacağını sevgi, saygı ve kardeşliğin ancak birleşmeyle sağlanabileceğini belirtti. Müzakerelerin 3 Ekim’de başlaması gerektiğini bildiren Eurlings, Türkiye'nin üç yıl içinde çok büyük gelişmelere imza attığını ancak hala pürüzlerin olduğunu dile getirdi.
Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Camiel Eurlings, Rum bandıralı gemilerin Türkiye'ye girebilmesi gerektiğini söyledi.
Hollandalı Hristiyan Demokrat Camiel Eurlings, Türkiye-AB ilişkileri konusunda Brüksel’den yayın yapan haber-bilgi portalı ABHaber.com’a açıklamalarda bulundu.
Eurlings, Türkiye'nin ile AB Komisyonu arasındaki Uyum Protokolü’yle ilgili uzlaşının Türkiye’nin AB ilişkilerinin düzelmesi ve gelişmesi yönünde çok önemli bir adım olduğunu belirtti. Eurlings, müzakerelere başlarken karşılıklı güvene dayalı ilişkiler kurulması gerektiğinin önemini anımsattı. Rum bandıralı gemilerin kesinlikle Türkiye’ye girebilmesi gerektiğini kaydeden AP Türkiye Raportörü, Kıbrıs için çözümün acilen bulunmasının önemini vurgulayarak bu çözümün Kıbrıs’ın birleşmesi olduğunu açıkladı.
KIBRIS SORUN YARATACAK
Türkiye’nin AB’ye girdiğinde gerçek bir şans elde edeceğini belirten Eurlings, Kıbrıs konusunun Türkiye’nin AB üyeliğinde hep sorun yaratacağını sevgi, saygı ve kardeşliğin ancak birleşmeyle sağlanabileceğini belirtti. Müzakerelerin 3 Ekim’de başlaması gerektiğini bildiren Eurlings, Türkiye’nin üç yıl içinde çok büyük gelişmelere imza attığını ancak hala pürüzlerin olduğunu dile getirdi.
İşkencenin kaldırılmasının ertelenmemesi gerektiğine dikkat çeken Eurlings, kadın haklarının ihlali ve dinsel özgürlükler konularında da düzeltmelerin ve gelişmelerin devam etmesi gerektiğini kaydetti. Son olarak, tüm bu pürüzler ortadan kalkarsa Türkiye’nin Avrupa Birliği yolunun açık olduğunu vurguladı.
Kaynak:Hürriyet
DenizHaber.Com
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin SAYAR
Fahrettin SAYAR - 14 yıl Önce

Atamın andını yok sayanlar ayaktayım... zaman bekleme devri.. Kürşatmı Erkinlermi çıkar gün gelince anlarsınız...

göktaş kürşad
göktaş kürşad - 14 yıl Önce

para için Türk'ün kanını oluk oluk akıtan rumların gemilerinin Limanlarımıza girmesini isteyenler büyük ihanet içindeler.kıç kadar 600000 nüfuslu bir yeri kendimize muhatap almamlıyız.başbuğum emrindeyiz.ülkücü denizci

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190