IMO konseyinde 20 ülke belli oldu

Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün konsey seçimlerinde A ve B kategorilerindeki konsey üyeleri belli oldu. Büyük heyecan Türkiye'ninde aday olduğu C kategorisinde...

IMO konseyinde 20 ülke belli oldu

Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün (IMO) konsey seçimlerinde A ve B kategorilerindeki konsey üyeleri belli oldu. Büyük heyecan Türkiye'ninde aday olduğu C kategorisinde...

40 kişilik IMO Konseyinde, ilk 20 üye ülke belirlendi. Konseyin diğer 20 üye ülkesinin seçileceği C kategorisinde ülkelerin kulis çalışmaları devam ediyor.

IMO Genel Kurul Başkanı Çin'in Londra Büyükelçisi Zha Pei Xin, seçimlerden önce yaptığı konuşma ile aday ülkelere başarılar diledi.

Bekir Sıtkı Ustaoğlu Başkanlığındaki Türk Heyeti, C kategorisindeki seçimlerdeki Türkiye'nin seçilmesi için yoğun kulis faaliyetleri yapıyor.

IMO Konseyinde belli olan A ve B kategorisindeki belli oaln konsey üyeleri şunlar;

A Kategorisi Konsey Üyeleri

Çin, Yunanistan, İtalya, Japonya, Norveç, Güney Kore, Rusya Federasyonu, İngiltere, ABD ve Panama

B Kategorisi Konsey Üyeleri

Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindiatan, Hollanda, İspanya ve İsveç

C Kategorisinde seçilmek için aday olan 28 ülke bulunuyor. A ve B kategorsinde Konsey'e 10'ar üye seçilirken, C kategorisinde Konsey'e 20 üye seçilecek.

Türkiye'ninde aday olduğu C kategorisindeki aday ülkeler şunlar;

Cezayir Avustralya, Bahama, Belçika, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Danimarka, Mısır, Gana, Honduras, Endonezya, İran, Jamaika, Kenya, Malezya, Malta, Meksika, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Polanya, Portekiz, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika Cumhuriyeti, Tayland, Venezuella ve TÜRKİYE.

Seçimlerdeki detayları sizlere duyurmaya devam edeceğiz...

DenizHaber.Com-Londra

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190