"Takdir-i İlahi Ama Sende Suç Yok Mu?"

CHP Lideri Baykal, selin vurduğu Güneşli bölgesinde incelemelerde bulundu. Hükümeti eleştirdi.

"Takdir-i İlahi Ama Sende Suç Yok Mu?"

Sel felaketine uğrayın bölgeleri gezen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal "Bu bir doğal felaket değil belediyecilik rezaletidir " dedi. TIR parkının ruhsatlı olduğunu belirten BaykaL, "Dere yatağına trilyonlarca lirayı gözden çıkararak TIR ruhsatı çıkarmak ve izin vermek yanlıştır. Bunun sorumlusu kimdir. Bir yönetim niye var hükümet niye var, bu tip olayları önlemek için var. Tehlikenin içine milli serveti atıyorsunuz. Sonra buna gözyumanlar 'Takdiri ilahi' diyor. 16 yıldır sen götürüyorsun burayı. Toplum buna tepki göstermeli bunu kabul edemeyiz" dedi.

Ayamama Deresi yıllardan beri taşıyor ve bu tür olaylar yaşanıyor. Bu dere ıslah edildi ve bu olay burada ortaya çıktı.
Bu bir doğal afet olarak görülemez. Bu bir belediyecilik ve imar rezaletidir. Burada kaybolan TIR var. Bu bir yönetim problemi sonucunda ortaya çıktı. Bu TIR parkı ruhsatlı. Bu ruhsatı kim verdi? Belediye verdi. Kime verdi bu ruhsatı? Bunun ortaya çıkması lazım. Bu derenin ıslah işini hangi müteahhit yaptı? Geçmişte bazı müteahhitler vardı. Onlar geliyor aklıma. Buradaki araziye TIR parkı ruhsatı vermek hata. 16 yıldır burayı yönetenlerin bu faciada sorumluluğu yok mu?

Dünyanın hangi medeni metropolünde böyle bir tablo yaşanır? Bir medeni memlekette yüzlerce TIR kaybolacak ve burası ruhsatlı olacak, yetkililer yapacak birşey yok diyecek.

Tekrar ediyorum buradaki TIR parkının sahibi kimdir? Kime nasıl ve neden ruhsat verildi? Karşı çıkılamayan bir midir? Çok mu güçlü biridir? Diyor ki 'Vatandaş dere yatağına ev yapmasın'. Sen yaptırıyorsun kardeşim bu parka ruhsatı sen veriyorsun. 300 tane TIR'ı buraya sen soktun. Bunun hesabını sen vereceksin.

Buraya Başbakan geldi mi? Belediye Başkanı geldi mi? Gelmedi. Buraya bir gel bakıver bakalım. Ve kendine sor bu niye oldu diye. Sen bırak o ukalalıkları da gel burada bir hesap ver. Burada görmek istiyoruz sizi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 10 yıl Önce

NEDEN HERKEZ TEK BİR NOKTAYA ODAKLANDI BU SEL KONUSUNDA?

NEDEN HİC KİMSE,2 YIL ONCE USA DAN SATINALINAN TOHUMLAMA UCAGININ UCUSLARINI DENETLEMIYOR VEYA BU TOHUMLAMANIN EKOLOJİK DENGE UZERİNDEKİ ETKİLERİNİ ARASTIRIP ACIKLAMA YAPMIYOR?BİLİM ADAMLARIMIZI GOREVE DAVET EDİYORUM.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176