Sigaraya Ek Zam Gelecek

Yeni yasaklarla birlikte sigaranın her paketine 1 TL daha zam gelecek..

Sigaraya Ek Zam Gelecek

Sigaraya Ek Zam Gelecek

Sigara yasağı uygulamasıyla, tiryakilerin sigara içimini azaltması ve özellikle gençlerin sigaraya başlamasını önlemeyi hedefleyen Türkiye, caydırıcı önlemleri ardı ardına getirecek. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 19 Temmuz'daki sigara yasağının yanı sıra ek tedbirleri devreye sokacak.Sigaranın yeni zamlandığı Türkiye'de, sigara fiyatlarının çok ucuz olduğuna dikkat çeken DSÖ, fiyatların Avrupa ülkelerindeki düzeye çıkarılmasını öneriyor.

DSÖ, sigara fiyatlarına zam yapılmasının yanı sıra paket başına "1 TL'lik" ek zam getirerek, bu paranın Sağlık Bakanlığı bütçesine aktarılmasını öngörüyor.

Para bakanlığa gidecek

Türkiye'de yılda 5 milyar paket sigara tüketildiğine işaret eden DSÖ, paket başına alınacak 1 TL'nin, yılda 5 milyar TL yapacağını, bunun da Sağlık Bakanlığı bütçesinin yarısına bedel olduğunu vurguluyor. DSÖ, bu paranın da sigara bıraktırma tedavisi ve sigaradan doğan hastalıkların tedavisinde kullanılmasını istiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 10 yıl Önce

tebrik ederim güzel düşünmüş devlet büyüklerimiz

denızcı
denızcı - 10 yıl Önce

zaten sıgaraya verılen paraların cogu dısarı gıdıyor alıstık

mert taşcı
mert taşcı - 10 yıl Önce

bu ulkanın sorunları bıtmısdemı sıra sıgaraya gelmıs once ışsizlige care bulsunlarda sonrabu konularla ilgilensinler

ahmet neki polat
ahmet neki polat - 9 yıl Önce

bu ülkede iş sizlık hat safada kafe ve cateryalar iş sizlik ordusunu artırdı atacak buna bircözüm aranmalı atta kalanın canı cıksın felsefesinde uzaklaşmalı halkın refahı icin caşmalar yapılmalı saygılar

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176