ÖSS’de Katsayı Farkı Kalkıyor

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSS’de katsayı farklılığının ortadan kaldırılacağını açıkladı.

ÖSS’de Katsayı Farkı Kalkıyor

ÖSS’de Katsayı Farkı Kalkıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, önümüzde yıldan itibaren uygulanacak yeni üniversiteye giriş sistemiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Özcan, iki basamaklı olacak sistemin ayrıntılarının önümüzdeki hafta yapılacak YÖK Genel Kurulu’nda belli olacağını söyledi. YÖK Başkanı Özcan, toplantıda kat sayı uygulamasının ne olacağı da ele alınacak.

Kat sayının sınava etkisinin en aza indirilecek noktaya çekileceğini belirten Özcan, kaldırılma noktasına kadar geri çekileceğini kaydetti. İmam hatipler dahil, meslek liseliler kendi bölümlerinin dışında bir bölümü tercih ettiklerinde puanları daha düşük bir katsayıyla çarpılıyordu. Yeni sistemle birlikte öğrencinin puanında bölümü nedeniyle düşme olmayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.HAYDAR AYDOGDU
T.HAYDAR AYDOGDU - 10 yıl Önce

DUYYADA HERHALDE EGİTİM OZGURLUGUNUN BU KADAR SACMA UYGULAN

DIGI ULKE BİZİMKİDİR.YILLARDAN BERIDIR BEKLENEN;KATSAYININ KALDIRILMASI CESARETINI GOSTERECEK BIR HUKUMET CIKAMADI SANIRIM

ARASTIRILSA ERGENEKONDAN DAHA DA DERIN BİR KONU OLURDU.HARCANAN

BEYINLER KISITLANAN BASARILI OGRENCILERIN YERINE ADINI YAZAMAYAC

AK KISILERIN HAKSIZ EGITIM SISTEMIYLE MEZUN OLDUKLARI OKULLARDAN

BASARISIZ KISILER OLARAK TOPLUMA KATILMASI COK ACIDIR.

YOK BASKANINDA BU ACIKLAMASININ ONUMUZDEKI SENEYE ATILMASINI TAMAMIYLE HUKUMETIN SECIM YATIRIMI OLARAK DEGERLENDIRIYORUM.

 alıcı
alıcı - 10 yıl Önce

kat sayının kaldırılması bence cok iyi oldu büyük şirketleirin reklamalarımn şu söz çok önemli meslek lisesi memleket meselesi memleketimizin kalkınması için cok önemli milyonlarca meslek lisesi veya meslek yüksek okularını önem verilmesi ve yeni ve yeteneki insanların bu memleket için herşeyi yapmak cok önemli

MESLEK LİSESİ VE MESLEK YÜKSEK OKULLARI DESTEKLMEMMİZ LAZIM...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176