"Beğenmeyen Buyursun İstediği Yere Gitsin"

Başbakan Tayyip Erdoğan TBMM'deki AK Parti grup toplantısında önce "Ya sev ya terk et'in patenti MHP'ye aittir" dedi, ardından da "Beğenmeyen buyursun gitsin dedim.

Beğenmeyen Buyursun İstediği Yere Gitsin

Başbakan Tayyip Erdoğan TBMM'deki AK Parti grup toplantısında önce "Ya sev ya terk et'in patenti MHP'ye aittir" dedi, ardından da "Beğenmeyen buyursun gitsin dedim. Benim fikrim bu" diyerek açıklamasını tekrarladı. DTP'ye yönelik eleştirilerine de devam eden Başbakan, ABD'deki siyah-beyaz mücadelesine rağmen, herkesin ABD bayrağı altında birleşmesini örnek vererek, "Sen atabiliyor musun Türk bayrağıyla bu turları?" yorumunu yaptı.
Bugüne kadar hiçbir yerde "ya sev ya terk et" ifadesi kullanmadığını savunan Başbakan Erdoğan, bu ifadenin karşısında olan bir kişi olduğunu söyledi. Tek millet, tek bayrak, tek vatan dediklerini belirten Erdoğan, "Ben böyle düşünüyorum ve bunun da arkasındayım. Bunu beğenmiyorsa, o zaman buyursun beğendiği yere gitsin. Çünkü 70 milyon insanımızı böldürtmeye kimsenin gücü yetmez" diye konuştu.
Türkiye'nin kendi kabuğundan sıyrılması ve modern dünyaya ayak uydurabilmesi için gerekli zemini inşa ettiklerini savunan Erdoğan, iktidara geldikten iki yıl sonra ülkeyi AB'ye tam üyelik müzakerelerine başlama noktasına getirdiklerini anlattı. 7 başlıkta müzakere açıldığını hatırlatan Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye üyelik heyecanını yitirdiği yönündeki eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Çeteleri ve mafyayı AK Parti iktidarının alt ettiğini, ancak mücadelenin devam ettiğini dile getiren Erdoğan, "Yüreğimizi, her şeyimizi ortaya koymak suretiyle bu çetelerden, bu mafyalardan ve terörden kurtulmak durumundayız" dedi.
Erdoğan, medyanın bazı şeyleri görmediğini bunun en son örneğinin Erzurum gezisi olduğunu söyledi. Aynı meydanda 22 Temmuz seçimlerinde yaptığı konuşma ile hafta sonu yaptığı konuşmanın fotoğraflarını kıyaslayan Radikal gazetesine çatan Erdoğan, "Erdoğan istediği kalabalığı toplayamadı diyor. Törenin sabah saatindeki fotoğraflarını koymuş. Sanıyor ki Erzurumlu dadaşımı aldatacak, avucunu yalarsın" dedi.
Öte yandan uzun bir aradan sonra toplanan AK Parti grup toplantısında, gözler geçen hafta süpriz bir şekilde partideki görevinden istifa eden Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı aradı. AK Parti Genel Başkan Yardımcılığına atanan İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise tüm ısrarlara rağmen Fırat'ın oturduğu koltuğa oturmadı. AK Parti il başkanları ve çeşitli illerden gelen belediye başkanlarının grup salonunu doldurmaları üzerine milletvekilleri ayakta kaldı. Toplantıya katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mart 2009 yerel seçimlerde, "Benimle devam" mesajı verirken, iddialı konuştu. Topbaş, "İstanbul'da AK Parti'nin rakibi yok" dedi. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım DELİDUMAN
yıldırım DELİDUMAN - 11 yıl Önce

METALLİCA – Don’t Tread On Me /

Liberty or death, what we so proudly hail

once you provoke her, rattling of her tail

never begins it, never, but once engaged...

never surrenders, showing the fangs of rage

don`t tread on me

so be it

threaten no more

to secure peace is to prepare for war

so be it

settle the score

touch me again for the words that you`ll hear evermore...

don`t tread on melove it or live it, she with the deadly bite

quick is the blue tongue, forked as lighting strike

shining with brightness, always on surveillance

the eyes, they never close, emblem of vigilance

don`t tread on me

so be it

threaten no more

to secure peace is to prepare for war

so be it

settle the score

touch me again for the words that you`ll hear evermore...

don`t tread on me

so be it

threaten no more

to secure peace is to prepare for war

liberty or death, what we so proudly hail

once you provoke her, rattling on her tail

so be it

threaten no more

to secure peace is to prepare for war

so be it

settle the score

touch me again for the words that you`ll hear evermore...

don`t tread on me

METALLİCA – Don’t Tread On Me

Bağımsızlık yada ölüm, gururla selamlarız ikisini deHele bir kışkırt onu, kuyruğundaki çıngırağı çaldırAsla o başlatmaz bu işi, asla,ama giremeyegörsün bir kez işin içine...Asla teslim olmz , öfkenin sivri dişlerini gösterirBana bulaşmaÖyle olsunTehdit etme daha fazlaBarışı güvenceye almak hazırlanmaktır savaşaÖyle olsunHesaplaşalımDokun bana yenidenartık hep aynı sözleri işitmek istersen...Bana bulaşmaİster sev, ister bırak, oölümcül ısırıklı dişininMavi dili tezdir, düşen yıldırm gibi çatallıdırIşıl ışıl parıldar, hep gözetlemektedirGözleri, asla kapanmazlar, ihtiyat abidesidirBana bulaşmaÖyle olsunTehdit etme daha fazlaBarışı güvenceye almak hazırlanmaktır savaşaÖyle olsunHesaplaşalımDokun bana yenidenartık hep aynı sözleri işitmek istersen...Bana bulaşmaÖyle olsunTehdit etme daha fazlaBarışı güvenceye almak hazırlanmaktır savaşaBağımsızlık yada ölüm. gurula selamlarız ikisinideHele bir kışkırt onu, kuyruğundaki çıngırağı çaldırÖyle olsunTehdit etme daha fazlaBarışı güvenceye almak hazırlanmaktır savaşaÖyle olsunHesaplaşalımDokun bana yenidenartık hep aynı sözleri işitmek istersen...Bana bulaşmaMETALLİCA – Don’t Tread On Me

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176