AKP"de Kavga Büyüyor

Melih Gökçek kendisine "ufuksuz" diyen Kültür Bakanı Günay'a sert cevap verdi: "Kafası iyiydi heralde"

AKP

AKP"de Kavga Büyüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisini değişik zaman ve mekanlarda eleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a sert yanıt verdi.

Günay’ın önceki günkü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda söylediği, "Türkiye Cumhuriyeti’ne, özellikle Ankara’ya Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra ufku olan bir siyaset adamı, bir devlet adamı, vali, belediye başkanı, başbakan gelmemiş. Ne yazık ki gelmemiş" sözlerini, Gökçek, şöyle değerlendirdi: "Sayın Kültür Bakanı’yla bu açıklamalarının aslının ne olduğunu konuştum. Bu ifadeleri gece yarısı kullandığını ve kastı olmadığını söyledi. Beni, Sayın Başbakan’ı ve Sayın Vali’yi itham etmiş, ufuksuz olduğumuzu söylemiş. Gazete olarak sorun ne olduğunu, ne demek istediğini açıklar sanıyorum. Sayın Bakan gece yarısı konuştuğu için kafası karışıktı, meşguldü, iyiydi herhalde. Sayın Başbakan’ı beni ve Sayın Vali’yi ufuksuz olarak nitelemiş. Ümit ediyorum ne demek istediğini anlatır."


Günay ne demişti?

"Avrupa’ya gidiyoruz, bırakın Avrupa’yı Türk Cumhuriyetleri’ne gidiyoruz. Hiçbirinin kültür sanat mekanları ile kıyaslanacak mekanlarımız yok. Özellikle Ankara’da. Bu olmaz. Cumhuriyetin başkenti falan diyoruz. Kimse kimseyi suçlamasın. Ben 1.5 yıllık bakanım. Bu hükümet de 5.5- 6 yıllık bir hükümet. Oysa 85 yılı geride bırakmışız. Her yerde fütursuzca söylüyorum Türkiye Cumhuriyeti’ne, özellikle Ankara’ya Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra ufku olan bir siyaset adamı, bir devlet adamı, vali, belediye başkanı, başbakan gelmemiş. Ne yazık ki gelmemiş, kimse alınmasın."(Deniz GÜREL / Hürriyet)

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176