Ziya Kalkavan ADML'de Mezunlar Günü

Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Mezunlar Gününde Bir Araya Geliyor…

Ziya Kalkavan ADML'de Mezunlar Günü

Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Mezunlar Gününde Bir Araya Geliyor…

Geçtiğimiz aylarda, okullarının kuruluşunun 30. yılını bir kokteyl vererek kutlayan Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi mezunları, 26 Mayıs 2013 günü saat 14:30’da mezunlar derneği tarafından düzenlenecek olan mezunlar gününde tekrar bir araya geliyor. Bu yıl 9.su düzenlenecek olan mezunlar günü balık ekmek günü olarak icra edilecek ve bundan sonra ki yıllarda da böyle gitmesi planlanmaktadır.

Okul bahçesinde gerçekleşecek olan bu etkinlikte tüm mezunlar ile okula hizmet vermiş tüm öğretmenlerin buluşması hedeflenmektedir. Ayrıca düzenlenecek olan pilav gününe katılan ailelerin çocukları için de çeşitli denizcilik yarışmaları düzenlenerek eğlenceli vakit geçirmeleri beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALPAY ARAS
ALPAY ARAS - 6 yıl Önce

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM OKULUMUZUN DENİZCİLİK CAMİASINDA EN ESKİ DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ OLMASI HALEN DURUMUNU KORUMAKTADIR BEYKOZLU SEVGİLİ DOSTLARIM ALINMASIN YILLARCA BU MESLEĞİ GEMİLERDE YANYANA HEP BERABER YAPTIK ANCAK BEYKOZ OKULU AÇLILDIĞI GÜNDEN İTİBAREN BALIKÇILIK VE AVLANMA ÜZERİNE KURULMUŞTUR.MEZUNLAR ININ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE GİRİŞİYLE BEYKOZ BALIKÇILIK VE AVLANMA BÖLÜMÜ DENİZCİLİK MESLEKTEN AYRI GÖRÜLMEMİŞTİR GÖRÜLEMEZDE EMKEĞİNİ HIRÇIN DALGALARDAN ÇIKARTAN HİÇ BİR DENİZ EMEKÇİSİNİN EMEĞİNE KİMSEYE LAF SÖYLETMEM.FAKAT TEKNİK OLARAK ORTAKÖY DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ OLARAK AÇILAN SONRADAN ZİYA KALKAVAN TEKNİK MESLEK LİSESİ OLAN OKULUMUZDAN DAHA ESKİ TEK BİR DENİZCİLİK MELEK LİSESİ VARDIR ODA ORTAKÖY DENİZCİLİĞİN AÇIDIĞI SENELERDE KAPATILMIŞ OLAN ORDU DENİZCİLİK MESLEK LİSESİDİR.BU DURUMDA OKULUMUZU HALEN EN ESKİ DENİZCİLİK OKULU OLDUĞU GERÇEĞİDİR. EMRAH KARDEŞİMİZİN BELİRTMEYE ÇALIŞTIĞI BUDUR.FARUK KARDEŞİMİZİN BELİRTTİĞİ GİBİ MABED TAPINAK DEMEKTİR.FAKAT ÇOĞU KÜLTÜRDE AYNI ZAMANDA TAPINAKTAKİLERİ EĞİTMEK İÇİNDE KULLANILIR.BU DEYİM BUNDAN DOLAYI KULLANILMIŞTIR.SEVGİ Lİ DOSTLARIM OKULUMUZUN BU GÜZEL VE BİRLİK BERABERLİK İÇİN KUTLADIĞIMIZ GÜNÜNDE SEVGİLİ BEYKOZLU DOSTLARIMIZIDA AĞIRLAMAKTAN ŞEREF DUYARIZ.
ORTAKÖY DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ 1985 MEZUNU 105 ALPAY ARAS UZAK YOL KAPTAN

Emir Üstünay
Emir Üstünay - 6 yıl Önce

O maden dediğiniz yer sakın mabet olmasın

Emrah Demir
Emrah Demir - 6 yıl Önce

Alpay ağabey konuyu güzel açıklamış . Eline sağlık . Burada kastım , okulun kendisidir. Keza 1927'den beri denizci yetiştirmektedir bu güzide mabed . Tabi o dönemki adı "Ali Deniz Ticaret Mektebi" idi , daha sonra Yüksek Denizcilik Okulu , daha sonra Ortaköy Denizcilik Meslek Lisesi , Daha sonra Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek , Daha sonra Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Teknik Lisesi... Sözün kısası isme takılmayın lütfen . Bu okulun 1940'lardaki mezunları ile benim okuduğum yıllardaki hatıraları bile aynı .( En son Necati Şansa /YDO 1946 mezunu , hocadan ders almıştım )Verdiği eğitim de , yetiştirdiği denizciler de , kültürleri de aynı . O mezun ne mutlu mezundur bu MABED'İN suyunu içen , havasını koklayan ...

Emrah Demir
Emrah Demir - 6 yıl Önce

TÜRKİYE'NİN EN ESKİ DENİZCİLİK MABEDİNE TÜM MEZUNLARIMIZI BEKLİYORUZ .

faruk üzüm
faruk üzüm - 6 yıl Önce

Türkiyenin en saygın denizci liselerinden biri olan bu lisemizi kutlar daha nice başarılar dilerim. ancak yazıda iki temel hata var.
1. beykoz bu liseden daha eski
2. maden tapınılan yere denir, bu yer ise eğitim görülen yer
Allah selamet versin

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190