Zabıtadan balıkçılara baskın

İstanbul Avcılar sahilinde yasal olmayan şekilde balık ekmek satan balıkçılara baskın düzenleyen zabıta ekipleri, hijyenik olmadığı için birçok tekneyi faaliyetten men etti.

Zabıtadan balıkçılara baskın

İstanbul Avcılar sahilinde yasal olmayan şekilde balık ekmek satan balıkçılara baskın düzenleyen zabıta ekipleri, birçok tekneyi faaliyetten men etti.

Hijyen olmayan şartlarda balık ekmek satarak halkın sağlığı ile oynayan balıkçıların sahilden temizleneceğini söyleyen Zabıta Müdürü Mehmet Güven, "Biz belediye olarak sahilin daha temiz olması için mücadele ediyoruz. Avcılar sahili bizim gözbebeğimizdir.

Halkın sağlığı ile kimsenin oynamasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Sahildeki yüzer teknelerinde kaldırılacağını ifade eden Mehmet Güven, "Avcılar sahilinde ruhsatsız faaliyet gösteren yüzer teknelerin belediye ve emniyet müdürlüğü ekiplerince yaptığımız baskınlarda burayı işgal eden balıkçıları uyardık.

Bunlar ruhsatsız olduğu için Büyükşehir Belediyesi de buraya yeni bir düzenleme getirecek.

Bizde yüzer teknelerin hijyen olmadığı için kesinlikle kaldırılmasını sağlayacağız. Sahilde kesinlikle olumsuzluk istemiyoruz. Halkın gezi ve dinlenme Merkezi olan sahilde ruhsatsız faaliyet gösteren bu yerleri ticaretten men etmeye kadar gideceğiz" şeklinde konuştu.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176