Yunan Bayraklı Geminde Yangın

Rusya'nın Sahil Kenti Novosibirsk'ten Yüklediği Arabaları Türkiye'ye Götürmek Üzere Yola Çıkan Yunan Bayraklı Bir Yük Gemisinde Yangın Çıktı.

Yunan Bayraklı Geminde Yangın

Rusya'nın sahil kenti Novosibirs'ten yüklediği arabaları Türkiye'ye götürmek üzere yola çıkan Yunan bayraklı bir yük gemisinde yangın çıktı. Yangın halen devam ederken, 5 yangın söndürme gemisi ile römorkörler duruma müdahale ediyor.

Rusya'dan yüklediği arabaları Türkiye'ye götürmek üzere yola çıkan Yunan bayraklı bir yük gemisi Karadeniz'de yanmaya başladı. Yerel saatle 11.00 başlayan yangının, geminin motor kısmında başladığı bildirildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı sözcüsü Victor Beltsov, "Ange de Mer isimli yük gemisinde saat 11.00 sıralarında bir yangın çıktı. Novorossiysk'in 40-45 kilometre güneybatısında meydana gelen olayın ardından çok sayıda ekip duruma müdahale ediyor" şeklinde konuştu. Bu arada gemide 21 mürettebat bulunduğu ve bunlardan 18'inin Rus,  3'ünün Yunan olduğu kaydedildi.


Öte yandan Novorossiysk Limanı'ndan ayrıldıktan kısa bir süre sonra yaşanan yangının gemide bulunan araçlara sıçramasından korkuluyor. Gemide yaklaşık 600 arabanın bulunduğu bildirildi.

Kaynak:haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190