Yönetim Kurulu Başkanı Brian Souter

İDO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Souter Investments Yönetim Kurulu Başkanı Brian Souter üstlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı Brian Souter

İDO’da İskoç dönemi

Ahmet Paksoy, sürpriz bir kararla genel müdürlüğü bıraktı. İSTANBUL Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü Ahmet Paksoy, görevinden ayrıldı.

Uzun zamandır yakın çevresine kendisi için politik bir kariyer istediğini söylediği bilinen Paksoy’un bir son dakika sürprizi ile Mart 2014’teki yerel seçimlerde aday olması ihtimali üzerinde duruluyor. Belediye başkanlığı konusunda bir son dakika sürprizi olmaması halinde ise Paksoy’un sonraki genel seçimlerde aktif rol alması bekleniyor.

DANIŞMANLIK YAPACAK

İDO’nun nisan 2011’deki özelleştirmesinde aktif rol alan Paksoy, şirketin yeni yönetiminde genel müdürlük görevini bırakıp, danışman olarak kalmıştı. Yeni yönetimin özelleştirme sonrasında başlattığı esnek fiyat uygulaması nedeniyle İDO’nun yaşadığı kriz sürecinde genel müdürlük görevine geri gelen Paksoy, şirkette toplamda 9 yıl genel müdürlük yaptı. İDO’nun ortaklarından Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Ahmet Paksoy’un İDO’dan ayrıldığnı doğrularayak, Paksoy’un danışmanlık görevini yürütmeye devam edeceğini söyledi.

SOUETER’YE YOLA DEVAM

Paksoy’un siyasete sıcak baktığının bilindiğini hatırlatan Hamdi Akın, yeni genel müdürün kim olacağı konusunda henüz bir karar almadıklarını belirtti. Hamdi Akın, İDO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Souter Investments Yönetim Kurulu Başkanı Brian Souter üstlendiğini, yeni genel müdür ataması yapılıncaya kadar şirketin şimdilik Brian Souter yönetiminde yoluna devam edeceğini söyledi. İDO’nun Nisan 2011’deki özelleştirme ihalesini 861 milyon dolar bedelle Tepe-Akfen-Souter-Sera Gayrimenkul Yatırım konsorsiyumu kazanmıştı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190