Yıldırım'dan tersane Özyeğin'den gemi almış

Yalova'da 1.3 milyar dolarlık tersane yatırım yapan Azeri İşadamı Mubariz Gurbanoğlu, FB Başkanı Aziz Yıldırım'dan tersane Fiba Holding patronu Hüsnü Özyeğin'den ise gemi almış...

Yıldırım'dan tersane Özyeğin'den gemi almış

Yıldırım'dan tersane Özyeğin'den gemi almış


Dünyanın en büyük 5 gemi filosundan birine sahip olan Azeri İşadamı Gurbanoğlu, Türkiye pazarına hızlı girdi

Yalova'da 1.3 milyar dolarlık tersane yatırım yapan Azeri İşadamı Mubariz Gurbanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan tersane Fiba Holding patronu Hüsnü Özyeğin'den ise gemi almış.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, Yıldırım Yalova'daki tersanesini 5 milyon dolara Gurbanoğlu'na satmış. Krizde binlerce işçiyi çıkarmak zorunda kalan denizcilik sektöründe ikinci söylenti ise Finansbank'ı sattıktan sonra gemi alarak sektöre adım atan Hüsnü Özyeğin 3 yük gemisini Azeri işadamına devretmiş.

Bombalanan HSBC eski merkez binasını alarak 7 yıldızlı otel yapacağını duyuran Gurbanoğlu'nin 116'sı kuru yük olmak üzere 130 gemisi bulunuyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
adem kaptan
adem kaptan - 10 yıl Önce

Palmali tanker ağırılıklı bir firma. Sanırım sehven "116 sı kuruyük" yazılmış.slmlr

selim  kaptan
selim kaptan - 10 yıl Önce

Bu haberi yapan arkadaş daha önce manavlık yapıyordu herhalde.

Palmali yi kuruyük firması yaptı ya.. helal

baris cem
baris cem - 10 yıl Önce

Sanirim 1.3 milyar dolar yatirimla 5 milyon dolar bedelindeki tersane hyundai ayarinda bir tersaneye donusecek, turkiyede sonunda VLCC ve capesize gemiler yapilabilecek.Inansak mi acaba boyle bir habere?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176