Yıldırım Yılbaşından sonraki hafta İzmir’de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bütçe görüşmelerinin ardından görevinden istifa edip, kente gelecek.

Yıldırım Yılbaşından sonraki hafta İzmir’de

Yılbaşından Sonra İzmir'de

TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildikten sonra Ankara’ya dönen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bütçe görüşmelerinin ardından görevinden istifa edip, kente gelecek.

Yılbaşından sonraki hafta İzmir’de olması beklenen Yıldırım, önce ilçe belediye başkan adaylarını belirleyecek. ardından da seçim kampanyasını başlatacak. Ak Parti’nin teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘adam adama markaj’ taktiğini ilçe başkanlarına talimat olarak verdiğini, özellikle kadın ve gençlerin ev ziyaretlerini artırdığını, şubat sonuna kadar İzmir’deki 3 milyon seçmene ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Kaya, şöyle konuştu: ‘İsmi markalaştı’ “İzmirli’nin ve teşkilatın gönlündeki aday, Başbakanımız tarafından açıkladı. Teşkilatımızın morali ve motivasyonu yüksek. Her seçmenle en az iki kere temasa geçeceğiz. İlk turu şubat sonunda tamamlamış olacağız. Mahalle ve köy toplantıları yapıyoruz. Seçmene sadece ‘Bize oy verin’ demiyoruz. Beklentileri topluyoruz. İzmir’in eksikliklerini tespit ediyoruz. Buradan gelen raporlarla beraber ilçelerde projelerimiz hazırlanacak. Binali Yıldırım’ın adaylığının açıklanmasıyla İzmirli’nin ilgisi daha da arttı. Çünkü İzmir hizmete susamış. Bu hizmetlerin de Yıldırım eliyle yapılacağına inanmış ve güvenmiş. 2009 seçimlerinde sahaya indiğimizde partiye yönelik önyargıların yıkılmadığını üzülerek görüyorduk. Şimdi yaptığımız propagandalarda Yıldırım ismimin markalaştığına şahit oluyoruz.”

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190