Yıldırım: "İskele Lodos Nedeniyle Battı"

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ''Karaköy İskelesi şiddetli lodosa dayanamadı ve battı. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda bir kusurun olup olmadığı araştırılacak" dedi.

Yıldırım:

YILDIRIM: KARAKÖY İSKELESİ ŞİDDETLİ LODOSA DAYANAMADI BATTI 

ERZİNCAN - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Karaköy İskelesi şiddetli lodosa dayanamadı ve battı. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda herhangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacaktır'' dedi.

Yıldırım, Yoğurtlu beldesinde yaptırılan Erzincan araç Muayene İstasyonunun açılışına katılmak için geldiği Erzincan'da gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'da yaşanan şiddetli lodos nedeniyle Karaköy Vapur İskelesi'nin battığını belirterek, şunları kaydetti: 

 ''Karaköy iskelesi yüzen bir iskeledir. Yani kazıklarla denize çakılmış bir iskele değildir. Bu kadar şiddetli bir lodosa elbette ki dayanamadı ve battı. Ekipler, sabaha kadar yaptığı çalışmayla bu batığı emniyete aldı. Herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda herhangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacaktır. Yenisi kısa sürede yapılacaktır, bu problem değildir. Yeni iskele kolaylıkla yerine yapılacaktır.''

YORUM EKLE
YORUMLAR
denizci28
denizci28 - 11 yıl Önce

lodos mu yoksa yıllardır denizde olan yuzer iskelenin bakımlarının yapılmamasımı yıllardır karakoyde bulunan bu iskelenin karina (su altında kalan kısmı) kara alınarak temizligi bakımı ve eskiyen sacların degiştirilmemesi olabilir mi? lodos karakoy iskelesini cok az etkiler. cunku sarayburnu bir nevi lodosu keser bence bu bir lodos etkisi degil ihmaller zincirinin devamı neticesinde meydana gelmişbir olaydır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176