Yıldırım Gökcen İçin Pişman

Sabiha Gökcen Havaalanı işletmesi ihalesini kazanan Limak-GMR-MAHB Ortak Girişim Grubu ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında dün uygulama sözleşmesi imzalandı

Yıldırım Gökcen İçin Pişman

Yıldırım Gökcen İçin Pişman

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın işletilmesi ve yeni dış hatlar terminal binası ihalesini kazanan Limak-GMR-MAHB Ortak Girişim Grubu ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında dün uygulama sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde, 2003'te zarar eden Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Savunma Bakanlığı’nın, 200 milyon dolara Ulaştırma Bakanlığı’na devretmeyi önerdiği, Ulaştırma Bakanlığı’nın ise bu teklifi kabul etmediği ortaya çıktı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bunun ortaya çıkması üzerine, "Biz o teklifi geri çevirdik. Demek ki ileriyi göremedik. Aslında, kamudan kamuya, kamu işletilmesinin devrini ticaretin raconuna uyan bir iş olduğunu düşünmüyorum" dedi. Yapılan sözleşmeye Sahiba Gökçen, 2 ay içinde devredilecek. Havalimanın 20 yıllık kullanım hakkı için 1 milyar 932 milyon euro artı KDV ödeyecek olan Ortak Girişim Grubu, 250 milyon euroluk yatırım yapacak.

Bugün

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176