Yeni sismik gemide sona gelindi

MTA ’nın yeni sismik gemi projesinde geri sayım başladı. DPT ’ye sunulan projeyle ilgili nihai kararın, önümüzdeki günlerde alınması planlanıyor.

Yeni sismik gemide sona gelindi

Yeni sismik gemide sona gelindi
 
MTA ’nın yeni sismik gemi projesinde geri sayım başladı.

Deniz alanlarındaki depremsellik faaliyetlerin yanı sıra hampetrol ve doğalgaz aramaları için MTA Genel Müdürlüğü tarafından tedariki öngörülen yeni sismik gemi için hazırlanarak DPT ’ye sunulan projeyle ilgili nihai kararın, önümüzdeki günlerde alınması planlanıyor.

Dış tedarik yoluyla alımı planlanan yeni sismik gemiyle ilgili hazırlanan projenin DPT tarafından onaylanmasından sonra, yeni gemi projesi MTA Gneel Müdürlüğünün 2008 yılı yatırım programına alınarak, alım yönünde önemli bir adım atılmış olacak.

Yeni sismik gemi ile MTA Genel Müdürlüğü , denizlerde her türlü hammadde ve depremsellik araştırmasının yanısıra bu özellikteki bir gemi ile denizlerde kapsamlı bir karbonhidrat araştırması da yapabilecek.

Üç boyutlu olarak arama ve inceleme çalışmalarına katkı sağlayacak yeni sismik geminin yurtdışından, ’uluslararası ihale’ yöntemiyle temin edilmesi planlanıyor.

Milliyet

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176