YDÜ Denizcilik Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

YDÜ Denizcilik Fakültesi 2012-2013 bahar dönemi mezuniyet töreni Girne Turizm limanı TEAL eğitim gemisinin yanında gerçekleştirildi

YDÜ Denizcilik Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Denizcilik Fakültesi 2012-2013 bahar dönemi mezuniyet töreni Girne Turizm limanı TEAL eğitim gemisinin yanında gerçekleştirildi.

Mezuniyet Törenine; Denizcilik Fakültesi Dekannı Prof.Dr. Mustafa Altunç evsahipliğinde, TC Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yrd. Suat Hayri Aka, TC Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay,Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürü Yusuf Burak Girne Liman Başkanı Kutlu Bayramoğlu,Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Rektör Yrd. Prof. Dr. Şenol Bektaş, Rektör Yrd. Fahrettin Sadıkoğlu,Genel Sekreter Yeter Tabur, Zirve Üniversitesi Ögretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Taşdemir,Ögretim görevlileri, ögrenciler ve veliler katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Nicosia Cyprus) Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel’in üstün vizyonları ile 1996 yılında kurulduğunu o günden bugüne geleceğini Dr. Suat İrfan Günsel’in gördüğünü dikkat çekti.

Prof. Dr. Mustafa Altunç, International Mariyime Organization  (IMO) (Uluslararası Denizcilik Örgütünün) her türlü imkanını sağladığını belirtirken TC Ulaştırma bakanlığı’nın KKTC’yi bir kardeş olarak görmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bu bölümden mezun olan öğrencilerin dünya standartlarında International Mariyime Organization (IMO) (Uluslararası Denizcilik Örgütünün)ön gördüğü tüm kurallara uymakta olduğu ve bunların sonucunda alacağı sertifika, gemi adamı cüzdanı ve ehliyetleriyle dünyanın her tarafında her türlü gemi ve her türlü şartlarda çalışabilme olanağına sahip olabileceğini vurgulayan Prof. Dr. Altunç, dünyanın dört bir yanından öğrencileri olduğunu, bunlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunun altını çizdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus)Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’nde  (Near East University) sadece bir eğitim almadığını aynı zamanda bir disiplin bir ülke sevgisi kazandıklarını dile getirirken, Denizcilik Fakültesinin Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University)için göz bebeği olduğunu , International Mariyime Organization  (IMO) (Uluslararası Denizcilik Örgütünün)bütün standartlarının ve Türkiye’deki Uaştırma Bakanlığı’nın bütün şartlarını harfiyen sağladığını ifade etti.

TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşteşar Yrd. Suat Hayri Aka; TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın selam,saygı ve başarı dileklerini ileterek sözlerine başlarken, her mezuniyet töreninin gurur ve sevincin birlikte yaşadığını özel zamanlar olduğunu vurguladı.

Tören diplomaların verilmesi ve ardından pasta kesilerek geleneksel olarak öğrencilerin denize atlamalarıyla son buldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Yeni mezunları kutlar, başarılar dilerim. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Olulda öğretmenleriniz sizlere kapıları açacak anahtarları verdiler. Ancak kapı açılkdıktan sonra çok önemli nelerle karşılaçacağınızı sizlere anlatamaış olabilirler. Bu sorunlarla baş edebilmek için mesleğinizle ilgili kitapkarı okursanız avarya görmeden olayı atlatabilirsiniz. Bildiğiniz üzere mesleğimizin dili İngilizce artı meslek İngilizcesiiidir. Mesleğimizle ilgili yazılmış birçok kitap vardır. Bunları okuyanlar okumayanlara fark atacaklardır. Çalıştığınız gemilerin özelliklerini ve seferleri not ediniz. İlerde bir kitap haline gelebilir.Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190