Yatı geldi, kendisi de geliyor

Amerika'da alışveriş merkezleri devi olan Westfield Group'un sahibi Avustralyalı işadamı Frank Lowy'nin lüks yatı, Çırağan Sarayı önüne demirledi.

Yatı geldi, kendisi de geliyor

Yatı geldi, kendiside geliyor

Referans ekonomi dergisi Forbes'ın hazırladığı "Zenginler Listesi"ne 172'nci sıradan giren 77 yaşındaki Avustralyalı işadamı Frank Lowy'nin dev yatı, İstanbul'u ziyaret ediyor. 4.6 milyar dolarlık şahsi serveti ve 33 milyar dolarlık grup servetiyle ülkenin ikinci zengini olan Lowy'nin yatı "ilona," önceki gece İstanbul Boğazı'na girdi. Rodos'tan Türkiye'ye geldiği belirtilen yat dün gün boyu temizlendi. Tekne personelinin hazırlıklarını yapıp, medya imparatoru Rupert Murdoch'tan sonra Avustralya'nın ikinci zengini olan Lowy'nin gelmesini beklediği bildirildi. II. Dünya Savaşı sırasında Avustralya'ya göç etmiş bir Macar ailesinden olan Lowy, Avustralya ve Amerika'da alışveriş merkezleri devi olan Westfield Group'un sahibi... Lowy, ABD'deki "İkiz Kuleler" olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi'nin giriş katını 11 Eylül saldırıları yüzünden yıkılmasından beş ay önce 99 yıllığına kiralamıştı. Avustralyalı işadamının Kaliforniya'da 15 büyük alışveriş merkezi var, ayrıca çeşitli ülkelerde toplam 117 marketi bulunuyor. Avustralya Futbol Birliği Yönetim Kurulu Başkanı da olan Lowy, 2018'de ülkesinin Dünya Kupası'na ev sahipliği yapması için geniş kampanyalar düzenliyor. Türk Milli Takımı'nın tarihinde ilk kez 2004 yılında Avustralya'ya gitmesi ve hazırlık maçı yapmasında Frank Lowy'nin adı geçmişti.

DEĞERİ 110 MİLYON DOLAR
Frank Lowy'nin 76 metre boyunda, 12 metre genişliğinde, iki adet 2400 beygirlik Caterpillar motoru bulunan Hollanda yapımı bin 836 gross tonluk yatı 'ilona,' dünya yat listelerinde üst sıralarda yer alıyor. 110 milyon dolar değer biçilen yatın üstünde genellikle S76 model Sikorsky helikopter de bulunuyor.
Alıntı: Haber.gen
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176