Yangın Cep Telefonuyla Görüntülendi

Gemlik Körfezi'nde bilinmeyen bir nedenle yanan lüks yattaki yangın, yakından geçen bir teknedekiler tarafından cep telefonuna kaydedildi.

Yangın Cep Telefonuyla Görüntülendi

Bursa'nın Mudanya ilçesi Burgaz Mahallesi yat limanından hareket ettikten sonra Gemlik Körfezi'nde bilinmeyen bir nedenle yanan lüks yattaki yangın, yakından geçen bir teknedekiler tarafından cep telefonuna kaydedildi. Alev alen yanan yattan devasa kara duman çıktığı görülüyor.

Akşam saat 16.00 sıralarında demir alan 18 metrelik Türk bayraklı 'Mira 'isimli yat, Mudanya'nın 2 mil açığında birden alev aldı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın kısa sürede büyüdü. Yattaki 3 mürettebat kendilerini denize atarak kurtardı. Üç kişi, sahil güvenlik ve Güzelyalı'dan gelen diğer yatların mürettebatı tarafından kurtarılarak Güzelyalı'ya getirildi. Şahıslar sahil güvenlikte ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bu arada, yattaki yangın mürettebatı kurtarmaya giden bir teknedeki vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi. Görüntülerde, alevlerin metrelerce yüksekliğe çıktığı, kısa sürede yatı tamamen sardığı görülüyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yanan yatın video görüntüsü için; //www.cihan.com.tr/video/EK-GORUNTU-GENIS-HABER-Luks-yatin-yanisi-cep-telefonuyla-goruntulendi-CHNzAzODQ3LzAvMi8w;jsessionid=04EADD9B4C113713CBC997AF0E226571

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sezgin sümer
sezgin sümer - 7 yıl Önce

olayın gerçekleştiği gemlik körfezinin en kıyıdan kıyıya en uzun mesafe mudanya-armutlu arasıdır ( 7,5 mil) ..mudanyadan kuşbakışı 15 mil açığında yalova çınarcık bulunmaktadır.. başka haber siteleri neyse de "deniz haber" editörlerini bi parça daha özen göstermeye davet ediyorum.. saygılar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176