Yanan Tekne Limanı Birbirine Kattı

İstanbul Maltepe'de limanda bağlı bulunan gezi teknelerinden birinde yangın çıktı.

Yanan Tekne Limanı Birbirine Kattı

Alev alev yanan tekne birden bire hareket etmeye başlayınca limanda korku dolu anlar yaşandı.     

Maltepe Küçükyalı Su Ürünleri Kooperatifi Limanı'nda bağlı bulunan gezi teknelerinden birinde saat 23.30 sıralarında yangın çıktı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede tekneyi sardı. O sırada sahilde bulunan bazı tekne sahipleri ve vatandaşlar yangını kendi imkanlarıyla söndürmeye çalışırken, bir yandan da itfaiye ekiplerine haber verdi.

Alev alev yanan teknenin motoru kendiliğinden çalışmaya başladı . Alevler yüzünden kıyıya bağlı bulunduğu halat koparken, tekne geri geri gitmeye başladı.

Bu sırada alevler teknenin yangın yanında bağlı bulunan bir tekneye de sıçradı.

Yandaki tekneye sıçrayan alevleri kıyıdaki vatandaşlar araçlarından getirdikleri yangın tüpüyle söndürdü. Bir vatandaş da alevlerin kıyıda bulunan diğer teknelere sıçramasını engellemek için bu tekneyi ayağıyla itti.

Tekne birden hareket etti

Bu sırada kontrolsüz şekilde geri geri giden tekne daire çizdikten sonra, limanın karşısında bulunan teknelere çarparak durdu. Alevler burada bulunan 3 tekneye daha şıçradı. Alev topuna dönen tekne çengelli halat yardımıyla bağlı diğer teknelerden uzaklaştırıldı.

Deniz tarafına çekilen tekneye, itfaiye ekipleri tarafından dalgakıran üzerinden müdahale edildi. Uzun uğraşlar sonucu teknedeki alevler söndürülürken tekne tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yangına müdahale eden vatandaşlar, "Alevleri görünce gelip söndürmeye çalıştık, tekne birden kendi kendine çalıştı" diye konuştu.

Herbirinin maddi değerlerinin yaklaşık 20 bin TL olduğu öğrenilen 5 tekneden üçü tamamen kullanılamaz hale gelirken ikisinde de maddi hasar oluştu. Polis yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatırken tekne sahiplerine ulaşmaya çalıştı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176