Yan Yatan Gemi Kurtarılamıyor

Malatya’da yapımı tamamlandıktan sonra yan yatan geminin kurtarılması için suyun çekilmesinin beklendiği bildirildi.

Yan Yatan Gemi Kurtarılamıyor
YAN YATAN GEMİ KURTARILAMIYOR
 
YAN YATAN GEMİNİN KURTARILMASI İÇİN SUYUN ÇEKİLMESİ BEKLENİYOR
 
Malatya’da yapımı tamamlandıktan sonra yan yatan geminin kurtarılması için suyun çekilmesinin beklendiği bildirildi.
 
Karakaya Baraj Gölü Atabey feribot iskelesi mevkiinde yan yatan ve yüzde 24’ünün İl Özel İdaresi'ne, yüzde 31’nin Muhittin Aydın’a, yüzde 30’u Mehmet Yıldız’a ve yüzde 15’inin ise Harun Gençtürk’e ait olduğu öğrenilen gemi için geçtiğimiz günlerde vinç ile yapılan kurtarma çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlandığı belirtildi. Yan yatan geminin kurtarılması için suyun çekilmesinin beklendiği öğrenildi.
 
2 Mart 2012 günü Battalgazi ilçesi Atabey mevkiine giden dönemin Valisi Ulvi Saran, beraberinde Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaç'la birlikte yaptığı incelemelerin ardından, geminin Mayıs 2012'de suya indirileceğini söylemişti.
 
Bu tarihte gemi tamamlanamazken, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevine atanan Vali Saran, bu görevine gitmek üzere Malatya'dan ayrılmadan önce 30 Ağustos 2012'de bir kez daha karada kızakta bulunan gemiye giderek, yaptığı açıklamada sadece döşemesi ile ilgili küçük işlerin kaldığı geminin 10 güne kadar suya indirileceği iddiasında bulunmuştu.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190