Yalova'da Deniz Aniden Kirlendi

Yalova Sahilleri Birkaç Gündür Esrarengiz Bir Köpüğün İstilası Altında. Köpüğün ya Bir Geminin Sintinesi ya da Fabrikalardan Salınan Kimyevi Atıklardan Kaynaklandığı Sanılıyor.

Yalova'da Deniz Aniden Kirlendi

Yalova sahilleri birkaç gündür esrarengiz bir köpüğün istilası altında. Köpüğün ya bir geminin sintinesi ya da fabrikalardan salınan kimyevi atıklardan kaynaklandığı sanılıyor.

Yalova sahillerinde bir anda ortaya çıkan ve adeta denizi beyaza boyayan esrarengiz köpükler vatandaşları tedirgin etti. Nereden ve nasıl geldiği bilinmeyen köpüklerin gemiler tarafından denize boşaltılan sintineden ya da fabrikaların denize saldığı kimyasal atıklardan meydana geldiği sanılırken, çevreci örgütler bu kirliliğin sorumlusunun bulunmasını istedi.

Yalova sahillerinde bu tip olayları kontrol altında tutacak bir birime ihtiyaç olduğunu savunan vatandaşlar, "Yalova turistik bir il. Dolayısıyla sahillerinin bu tip sorumsuzca denize salınan atıklarla kirletilmesi ilin geleceği açısından tehlikeli. Ancak böyle olaylara anında müdahale edebilecek ya da meydana geldikten sonra kim tarafından yapıldığını tespit ederek hukuki olarak cezasını verebilecek bir kurumun eksikliğini duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Yalova sahilinde meydana gelen olayla ilgili kendilerine ulaşmış bir bilgi olmadığını, ancak konuyu hemen araştıracaklarını söyleyen Yalova Çevre ve Orman Müdürü Yusuf Vedat Altınel, "Hiçbir gemi denize sintine boşaltamaz. Bu kanuna aykırı bir durum olduğu gibi, uzaydan uyduyla da gözetleniyor. Durumun çok önemli bir şey olduğunu sanmıyorum" dedi.

Kaynak:sondakika.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 12 yıl Önce

uydu ızleme mi guldurmeyın AKSA AKSA

Oytun AYIK
Oytun AYIK - 12 yıl Önce

Bu köpürmelerin, Marmara Denizi'nde yılın belirli dönemlerinde görülen bir tür "alg" yani bir tür deniz canlısı olabileceğine dair yorumlar duymuştum..Açıkçası ben de merak ediyorum ne olabilir diye..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176