Wista Akdeniz Konferansı Düzenlendi

Yıllık WISTA Akdeniz Konferansı’nın 5’incisi bu yıl 07-09 Haziran tarihleri arasında Yunanistan’ın Hydra adasında düzenlendi.

Wista Akdeniz Konferansı Düzenlendi

Denizcilikle iştigal eden kadınları; uluslararası ölçekte bir araya getiren yıllık WISTA Akdeniz Konferansı’nın 5’incisi bu yıl 07-09 Haziran tarihleri arasında Yunanistan’ın Hydra adasında düzenlendi. WISTA Türkiye’nin 9 üyesi ile katılım gösterdiği konferansta; ana tema olan “Günümüzde Mürettebatın Yaşadığı Zorluklar” başlığı altında, tüm katılımcılarla interaktif bir bilgi alışverişi imkânı sağlanırken aynı zamanda keyifli organizasyonlarla üyeler arası sıcak ilişkiler de gelişti.

Türkiye’yi temsilen WISTA Türkiye Başkanı ve WISTA Türkiye kurucu üyelerinden Halime Can Yorulmaz, WISTA Türkiye Başkan Yardımcısı ve üyelerinden Sayın Nazlı Selek, yine kurucu üyelerinden ve aynı zamanda eski WISTA Türkiye Başkanı Nuvara Uslu Erdönmez ve ve Suzan Atasoy, üyelerden; Sevilay Kuru, Ayça Seda Yıtık, Seden Öztorun, iren Arıcan ve Yüksel Gökçe’un katılımları ile gerçekleşen bu renkli konferansta; Hollanda, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve Fransa temsilcileri ile denizciliğin geleceği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

07 Haziran günü “Hoş geldiniz” kokteylinde Hydra müzesinde bir araya gelen katılımcılar, ertesi günde konferansa müzenin tarihi atmosferinde devam ettiler.Muhteşem manzarasıyla Castello Restaurant'daki Gala yemeği ile sona eren konferansın evsahipliğini her zamanki gibi başarıyla gerçekleştiren WISTA Yunanistan ekibi, hem 20. Yaşgünlerini hem de Uluslararasi Deniz Ticaret Örgütünün yönetim kurulu başkan yardımcılığına seçilmiş olan WISTA International Başkanı Karin Orsel’i de bu vesileyle WISTA kardeşleriyle birlikte kutlamış oldular.

WISTA Yunanistan Başkanı Sayın Rea Metropoulou’nun kapanış konuşmasının ardından; Uluslarası Deniz Ticaret Odası’nın ilk kadın yönetim kurulu üyesi olmanın haklı gururunu taşıyan WISTA
International Başkanı Sayın Karin Orsel mikrofonu eline aldı ve herkesi 02-06 Ekim 2013 tarihleri arasında Montreal- Kanada’da düzenlenecek yıllık WISTA Uluslararası konferansına davet etti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190