Vapurlara şark hizmeti çıktı

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, Ulaştırma Bakanlığı'nın, Van Gölü'nde yolcu ve turistler için özel seferler yapacak 4 vapur gönderme kararı aldığını söyledi.

Vapurlara şark hizmeti çıktı

VAPURLARA ŞARK HİZMETİ ÇIKTI

Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'nün yıllardır İstanbul-Tahran demiryollarını birbirine bağladığını ifade eden Tatvan Belediye Başkanı Peker, Van Gölü'nün, bölge turizmi için de büyük potansiyel taşıdığını söyledi.
     
     Van'a her gün yük taşımacılığı yapan 2 vapurun yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı'nın almış olduğu kararla Van Gölü'ne 4 yeni yolcu ve tur amaçlı vapur daha gönderileceğini ifade eden Peker, "Ulaştırma Bakanlığı'nın almış olduğu karar, oldukça sevindirici bir olaydır. Bu vapurların gelmesiyle birlikte bölgemiz hareketlilik yaşayacaktır. Şimdiye kadar Van Gölü'nde çalışan vapurlar sadece yük gemisiydi. Ancak yeni gelecek olan vapurlar hem yolcu taşıyacak, hem de turistler için özel seferler yapacak" dedi.

     
     Vapurların Kabotaj Bayramı'na yetiştirilmeye çalışıldığını da belirten Peker, "Söz konusu vapurlar 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda getirilip, düzenlenecek bir törenle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından göle indirilecek.
     
     Bu vapurlar Tatvan-Van arası yolcu taşımacılığı yapacağı gibi, turistler için de Van Gölü'nde özel turlar yapılabilecek. Vapurların hizmete başlamasıyla birlikte gerek ilçemizde, gerekse bölgede hareketlilik başlayacak. Bu da oldukça sevindirici bir olaydır" şeklinde konuştu.

Kaynak:İHA-İnternethaber

Denizhaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190