Van Gölü'nde seferler başladı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın "1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı"nda Tatvan İlçesi'nde Van Gölü'ne indirilen gemiler, düzenlenen törenle hizmete başladı.

Van Gölü'nde seferler başladı

Van Valisi Niyazi Tanılır, Ulaştırma Bakanlığı tarafından Van Gölü'ne gönderilen "Hoşap" ve "2 Nisan" adlı gemilerin turizm alanında hizmet vereceğini bildirdi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından, "1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı"nda Bitlis'in Tatvan İlçesi'nden Van Gölü'ne indirilen gemiler, Van'da düzenlenen törenle hizmete başladı.

Van Valisi Niyazi Tanılır, yaptığı konuşmada, Van Gölü'nün bugüne kadar denizcilik açısından değerlendirilmediğini belirtti.


Van Gölü'nün tanıtılması için yaptıkları çalışmalar sonucunda 4 geminin göle gönderildiğini ifade eden Tanılır, "Ulaştırma Bakanı'nın katkısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 4 gemi gönderildi. Bunlardan ikisi Van, diğer ikisi de Bitlis Valiliği bünyesinde hizmet verecek. Tatvan Tersanesi'nde bekletilen 'Hoşap' ve '2 Nisan' gemileri bizim bünyemizde hizmete başladı" dedi.

Gemilerin idaresi için Özel İdare bünyesinde gemi işletmeciliği birimi oluşturulduğunu bildiren Tanılır, şunları kaydetti:

"Gemiler tarifeli sefer yapmayacak, turizm alanında hizmet verecek. Bu nedenle gemileri turizm şirketleri, oteller, seyahat acenteleri, meslek odaları ile sivil toplum örgütlerine tanıttık. Gemiler turizm dışında düğün, nişan gibi özel günlerde de kullanılabilecek."

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190