UZMAR’dan Svitzer’e iki römorkör

UZMAR Tersanesi dünya devi römorkör operatörü Svitzer’e Rastar 3200 serisi 2 adet römorkör teslim etti. UZMAR Tersanesinde gerçekleştirilen teslim töreninde UZMAR CEO’su Noyan Altuğ ve Svitzer Yeni İnşa Grup Başkanı Esben H. Grundtvig teslim protokolünü imzalarken, Svitzer Yeni İnşa Grup Proje Müdürü Sn. Kim Moller Caspersen ile Bölge Deniz - Filo ve Operasyon Müdürü Dalton Alister davetliler arasında hazır bulundu.

UZMAR Tersanesi, römorkör operatörü Svitzer’e Rastar 3200 serisi iki adet römorkörü teslim etti.

UZMAR Tersanesi dünya devi römorkör operatörü Svitzer’e Rastar 3200 serisi 2 adet römorkör teslim etti. UZMAR Tersanesinde gerçekleştirilen teslim töreninde UZMAR CEO’su Noyan Altuğ ve Svitzer Yeni İnşa Grup Başkanı Sn. Esben H. Grundtvig teslim protokolünü imzalarken, Svitzer Yeni İnşa Grup Proje Müdürü Sn. Kim Moller Caspersen ile Bölge Deniz - Filo ve Operasyon Müdürü Sn. Dalton Alister davetliler arasında hazır bulundu.

UZMAR CEO'su Noyan Altuğ, bugün teslimi yapılanların, Svitzer firması için yapılan ilk römorkörler olduğunu söyledi. Svitzer'in dünyadaki ana römorkör operatörlerinden birisi olduğunu belirten Altuğ, UZMAR'dan römorkör almalarının önemine değindi," Bu römorkörler en yüksek seviyede, Avustralya standartlarında çalışacak”.dedi.

UZMAR'ın Türkiye'nin ilk plotaj ve römorkaj kuruluşu olarak güçlü bir filoya sahip oldğunu anlatan Noyan Altuğ sözlerine şöyle devam etti:“Filomuzdaki römorkörleri de aynı standartlarda yapmaya çalışıyoruz. Türkiye limanları da bu büyüklükte ve standartlarda römorkörleri hak ediyor. Bizim için Svitzer firması önemli. Evet biz şimdi bir teslimat yaptık. Bu teslim değil bir başlangıç. Bir yıl sonra hala memnunlarsa o zaman başarmışız demektir. Ekibimiz ile beraber kaliteyi yaratıyoruz. Ekibime çok teşekkür ediyorum. Danimarka’dan, Avusturya’dan gelip alıyorlar. Demekki bizim bir ismimiz var. Herşeyden önce milli ihracatımıza katkıda bulunuyoruz. Önemli olan sadece kar yapmak değil. Önemli olan ihraç edebilmek. Ekonomik ağır koşullar var ama önemli olan problemleri masaya koymaktan çok çözmeye yönelmektir Milli ihracata katkımızı sunmaya devam edeceğiz. Teknelerimizi yapmaya devam edeceğiz. "

Svitzer Yeni İnşa Grup Başkanı Esben H. Grundtvig ise, “7 yıl önce UZMAR’ı ziyaret etmiştim ama şimdi sipariş verdik. Fantastik makineler ürettiler. Çok teşekkür ederiz. İş birliğimizin süreceğini umuyoruz” dedi.

Svitzer Bölge Deniz – Filo ve Operasyon Müdürü Dalton Alister ve Svitzer Yeni İnşa Grup Proje Müdürü Kim Moller Caspersen de bu römorkörlerin UZMAR ile aralarındaki işbirliğinin başlangıcı olarak gördüklerini söyledi.

Her tipte gemiye hizmet verecek

Kanadalı dizayn firması Robert Allan tarafından tasarlanan RAstar 3200 serisi kardeş römorkörler, her tipte gemiye güvenli bir şekilde yanaşma, açığa alma ve eskort hizmeti verecek.

UZMAR sektörde hızla yükselen, operasyona hazır, yüksek standartlarda üretilmiş römorkör ihtiyacı taleplerini karşılamak üzere, son teknoloji donanımlara sahip tersanesinde, istasyon bazlı üretim yöntemi ile spekülatif olarak deniz aracı inşa ediyor.

İki ayda teslim edildi

Svitzer’in Ocak 2019’da verdiği 2 adet römorkör siparişini 2 ay gibi bir sürede teslim eden UZMAR, bu sayede dünyada ses getiren ve ülkemizin adını gururla duyuran bir başarıya da imza atmış oldu.

Hali hazırda operasyona başlayacakları limanlara doğru hareket etmek üzere UZMAR Tersanes’inden ayrılmaları için son hazırlıkları devam eden kardeşlerden Svitzer Redhead Fremantle Bölgesi’nde, Svitzer Ruby ise Kembla Limanı’nda görev yapacaklar.

SVITZER REDHEAD

RAstar 3200
Tam Boy : 32 metre
Genişlik : 12.8 metre
Derinlik : 5.37 metre
Seyir draftı : 6,00 metre yaklaşık
Ana makineler : 2 x Caterpillar 3516C 2350 kW
Sevk Sistemi : 2 x Rolls Royce US255 FP
Çeki Gücü(Kıçtan) : 80 ton
Çeki Gücü(Baştan) : 75 ton
Sürat : 13 knots
Klas : Bureau Veritas 1 +Hull •Mach, Fire Fighting-1 Water Spray,
•AUT-UMS, Unrestricted Navigation, In Water Survey

SVITZER RUBY

RAstar 3200
Tam Boy : 32 metre
Genişlik : 12.8 metre
Derinlik : 5.37 metre
Seyir draftı : 6,15 metre yaklaşık
Ana makineler : 2 x Caterpillar 3516C 2525 kW
Sevk Sistemi : 2 x Rolls Royce US255 FP
Çeki Gücü(Kıçtan) : 85 ton
Çeki Gücü(Baştan) : 80 ton
Sürat : 13 knots
Klas : Bureau Veritas 1 +Hull •Mach, Fire Fighting-1 Water Spray,
•AUT-UMS, Unrestricted Navigation, In Water Survey

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 09:40
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176