Uzanlar'ın 74 trilyonluk yatları

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan ailesine ait Fethiye'nin Göcek Beldesi açıklarında bulunan Zeytin Ada ile iki yatı satış öncesi basına tanıttı.

Uzanlar'ın 74 trilyonluk yatları

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan ailesine ait Fethiye'nin Göcek Beldesi açıklarında bulunan Zeytin Ada ile Marmaris'te bulunan iki yatı satış öncesi basına tanıttı. Adanın satışı 23 Kasım'da 16 trilyon muhammen bedel ile yapılacak. Adada 7 adet binanın yanında traverten kaplı yürüme yolları, golf arabaları, plaj, iskele ve helikopter pisti yer alıyor. Çok sayıda basın mensubunun katıldığı tanıtım toplantısında soruları cevaplandıran TMSF Satış Komisyon Başkanı Fethi Çalık, "Bu ada bu bölgede özel mülkiyet olan tek tapulu adadır. Şimdiye kadar çok kişiden talep geldi. Özellikle turizmciler ilgi gösteriyor" dedi.

Süper lüks yatlar
Heyet daha sonra yine Uzan ailesine ait olan Marmaris Netsel Marina'da demirli Frequency ve Airwaves isimli süper lüks yatları basına tanıttılar. Dış görünüşü kadar iç görünüşü ile de göz kamaştıran iki süper lüks tekne tanıtılırken, bazı basın mensuplarının teknede kayboldukları gözlendi. Teknede bulunan spor salonları ve yemek salonları en modern eşyalar ile donatılmış. Bardakların kristal, çatal, bıçak ve kaşıkların ise altın kaplama olduğu görülen teknelerden, Frequency'de 6, Airwaves'te 8 adet plazma televizyon bulunuyor. Airwaves isimli teknede 900 parça gümüş yemek takımının 1999 yılında 56 bin marka alındığı öğrenildi. Zengin bir müzik reportuvarına sahip teknelerde bazı ünlü isimlere ait eşyaların halen muhafaza edildiği dikkat çekti. Frequency isimli yat 40 trilyon 125 milyar, Airwaves ise 34 trilyon 500 milyar muhammen bedelle satışa çıkarılacak.

Sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 14 yıl Önce

yatlar uzanların deil TMSF nin dolayısıyla turkiyenin,bir zamanlar uzanlarındı

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190