Utanç Abidesi SELİN-S Kalkıyor

Kumkapı sahilinde altı yıldır yana yatık bir şekilde duran SELİN-S gemisinin sökülmesine yarın saat 14:00'de başlanacak.

Utanç Abidesi SELİN-S Kalkıyor

UTANÇ ABİDESİ KALKIYOR

Kumkapı sahilinin altı yıllık davetsiz misafiri Selin-S gemisinden kurtuluyor. Bir yıl önce 272 bin YTL'ye satılan gemi, son bürokratik engellerin de aşılmasının ardından yarın saat 14:00'de sökülmeye başlanacak.

Honduras bandıralı Selin-S, 23 Şubat 1999 günü fırtınaya tutulduğundan beri, Kumkapı sahilinde yan yatmış vaziyette bekliyor. 2 bin 200 tonluk gemi, sahibi bir türlü bulunamadığı için, üzerindeki borç yükü nedeniyle senelerce bekledi. Gemi için 'seferden men' ve 'haciz' talepleri ile icra mahkemelerinden gelen teskereler yetkililerin ellerini tamamen bağladı.

Yıllarca süren davaların ardından gemi sekiz ayrı firmanın katıldığı ihalenin ardından 272 bin 800 YTL'ye Kardeşler Metal İç ve Dış Ticaret Ltd. Şirketi'ne satıldı. Ama İstanbul 2. İcra Müdürlüğü tarafından satılan Selin-S'nin bekleyişi yine bitmedi. Gemiyi satın alan şirket adına işlemleri yürüten Tuğra Gümrük Müşavirliği, en son geçen ay söküm ile ilgili 'Aksiyon Planı'nı İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü öğretim üyelerinden oluşturulan komisyona sundu.

Yarın saat:14:00'de basın toplantısı ile İstanbul siluetinde bir utanç abidesi şeklinde duran, Honduras Bayraklı SELİN-S gemisinden kurtuluyor.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190