Üniversiteler Ayağa Kalktı

Denizcilik eğitimi veren kursların üniversite mezunları ile aynı düzeyde yeterlik belgesi verilmesine kapı açan kanun tasarısı Üniversiteleri ayağa kaldırdı.

Üniversiteler Ayağa Kalktı

ÜNİVERSİTELER AYAĞA KALKTI

Denizcilik eğitimi veren kurs niteliğindeki eğitim kurumlarının, üniversite mezunları ile aynı düzeyde yeterlik belgesi verilmesine kapı açan ve bu nedenle; "Üniversitelerin haksız rekabete tabi tutularak kalitesinin düşmesine yol açacağı ve genelde Denizcilik Eğitimini kalitesinin düşeceğine neden olacağı" sebebiyle tepkilere maruz kalan Kanun Tasarısının çarşamba günü TBMM Genel Kurulunda 7. sıradan görüşülmeye açılması Başta Denizcilik Fakülteleri ve Sivil toplum örgütleri olmak üzere bir çok kesimin ayağa kalkmasına neden oldu.

Kadıköy'de bulunan Gündüz Aybay Denizcilik Merkezinde saat 12:00'da basın toplantısı düzenleyecek olan sivil toplum örgütleri sözcüsü Avukat Mahmut Karaman DenizHaber'e yaptığı açıklamda "Başta İTÜ Denizcilik Fakültesi olmak üzere, KTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü ve İzmir 9 Eylül Üniversitesinden katılımcılarla birlikte 6 sivil Toplum Örgütü ile birlikte kamuoyuna çıkarılmaya çalışılan kanun tasarısının Denizciliğe büyük zarar vereceğini açıklayacağız. Böyle bir mantık dünyanın hiç bir yerinde yoktur." dedi.

Basın Toplantısına katılacağını açıklayan Sivil Toplum Örgütleri isimlerinide deklare ettiler.

  • İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği
  • Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği
  • Türk Uzak Yol Kaptanları Derneği
  • Gemi Makine İşletmeleri Mühendisleri Odası
  • İzmir 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Yüksekokulu Mezunlar Derneği
  • İTÜ Mezunları Sosyal Yardımlaşma Vakfı

Toplantı Saat :12:00'de (Kadiköy PTT yanı) Gündüz Aybay Denizcilik Merkezinde yapılacak.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafer  Kaya
Cafer Kaya - 14 yıl Önce

Fahrettin sayar sen neden böyle şüpheci ve rahatsızsın

Biz olmasak Mahmut olabilirmi? olamaz... Diğer sivil toplum örğütlerine kurum ve kuruluşlara haber verildi ama katılmadılar kardeşim oralardan ahkam kesme... Fahrettin gözlerinden öpüyorum

Fahrettin  Sayar
Fahrettin Sayar - 14 yıl Önce

konu cemiyette konuşulduğunda diğer üniversite ve fakültelerin mezunlar dernekleri ve diğer sivil toplum örgütleriylede temasa geçilmesini onlarında yanımızda olmaları gerektiğini söylemiştim.. görüyorumki yine sadece biz varız...demekki onlar bizle ilgilenmez diyen mantık devam ediyor..!!

bu iş için hep sevgili Mahmut Karaman uğraşacak toplum uyuyacaksa vay böyle sivil toplum örgütüne! neyseki içimizde iyi niyetli bir avukatımız var.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190