U.N RO-RO Sonunda Satıldı

Deniz taşımacılığı şirketi UN Ro-Ro`nun yüzde 97,6`sı ABD`li özel sermaye fonu Kohlberg Kravis Roberts`a (KKR) satıldı.

U.N RO-RO Sonunda Satıldı

Amerikalı fon, şirketin tamamına 910 milyon Avro (1,283 milyar dolar) teklifte bulunmuştu. U.N RO-RO'nun üst yöneticisi Cüneyt Solakoğlu, "Anlaşmayı, sadece yüzde 2,4'lük payı olan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) imzalamadı." dedi. Citigroup danışmanlığında yapılan satış Rekabet Kurulu onayına tabi. Dolayısıyla süreç tamamlanana kadar hisseler yediemin olarak belirlenen Deutsche Bank'ta tutulacak. U.N RO-RO Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy satışa karşı çıkıyordu.

Kaynak:Reuters

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozan  kaptan
ozan kaptan - 11 yıl Önce

bence yazık oldu denizcilik açısından da ulke ve stratejı acısındanda ben und yonetımınden satışa karşı çıkanlardan aynı şartlarda başka şirket kurmasını talep ederım nede olsa und yi onlar kurdu bu hale getırdi saygılar

cavıt ay
cavıt ay - 11 yıl Önce

sonunda basardılar .dusman lobısıı adım adım ulkeyı ele gecırıyor... turk naklıyecısının zaman kaybetmeden bır roro sırketı kurması gereklı.yoksa yaptırımlar baslıyınca cok zor durumda kalacaklar.navlun fıyatlarında artıs.vs.

Osman Pelister
Osman Pelister - 11 yıl Önce

İş yapmak istemiyorsanız, niye kurdunuz? Sattınız parayı ne yapacaksınız? Yeni bir şirket kurup sonra onu da mı satacaksınız? Sosyolojik bir olay bizimki. Şimdi bu firma aynı hatlarda çalışacak mı? Yoksa gemileri satıp keyfini mi sürecek? Satma takıntısı tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık. Neden bizim firmalarımız satın alan tarafta olamıyor, küreselleşmenin oyuncu tarafına geçemiyor da seyirci rolünü üstlenebiliyor. Son elli yıla baktığınızda yanıtı belli: Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.

ercan öztürk
ercan öztürk - 11 yıl Öncedevletin insanlarına iş ve devlete gelir sağlama adına vermiş olduğu kredi sağladığı kolaylıklarla kısa zamanda büyüttükleri firmaları çok kolay bir şekilde büyük karlarla satmalarına.argoda ... denir.bunlara bukadar kolaylıklar sağlayanlar neden engel olmuyor.işin başında bunu durduracak maddeler ilave etmiyorlar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176