Ulusoy onuncu gemisine kavuştu

Uluslararası Nakliyat Ro-Ro Şirketi, Almanya'nın Flensburg Tersanesi'ne sipariş ettiği, 12 ro-ro gemisinden, 10'ncusu olan "UN TRİESTE" törenle denize indirildi.

Ulusoy onuncu gemisine kavuştu

Uluslararası Nakliyat Ro Ro Şirketi'nin Almanya'da yaptırdığı 12 ro-ro gemisinden onuncusu törenle teslim alındı.

Törende konuşan Uluslararası Nakliyat Deniz İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy, Türkiye ihracatının yüzde 65'inin deniz taşımacılığı ile gerçekleştirildiğini söyledi.Türkiye ile Avrupa arasındaki onuncu köprü işte böyle ihtişamlı bir törenle denize indirildi.

Almanya'nın Baltık kıyısındaki Flensburg tersanesi yine önemli bir törene ev sahipliği yaptı. RODER tarafından sipariş edilen 12 ro ro gemisinden onuncusu seçkin davetlilerin huzurunda denizle buluştu. Törene Uluslararası Nakliyat Deniz İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy, ağabeyi Sefer Ulusoy ile çok sayıda seçkin davetli katıldı. Yerli ve yabancı basın mensuplarının da izlediği törende konuşan Saffet Ulusoy, Türk deniz filosuna güç kattıklarını söyledi. Ulusoy, Türkiye'nin ihracatının büyük bölümünün deniz yoluyla yapıldığını hatırlatarak, kara yollarının artık yetmediğini bu yüzden kara taşımacılığının yükünü azalttıklarını söyledi. RODER Genel Başkanı Saffet Ulusoy, RODER'in başarısını, "Eskiden kamyoncuyduk, şimdi denizlerin imparatoru olduk" sözleriyle özetledi. Ulusoy, hazırladıkları proje ile İstanbul trafiğini de rahatlatacaklarını vurguladı. Konuşmaların ardından  193 metre uzunluğundaki ro ro gemisi suya indirildi. Üç ayda tamamlanan gemi 255 TIR kapasiteli olarak inşa edildi. Son model teknoloji ile donatılan geminin yapımında Türk işçileri de görev yaptı.

Kaynak:TGRT

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190