Tüzmen&Lagarde birlikte daldılar

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile Fransa Dış Ticaret Delege Bakanı Christine Lagarde, Kemer açıklarındaki ”Paris Batığı”na birlikte dalış yaptı.

Tüzmen&Lagarde birlikte daldılar

Birlikte Daldılar

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile Fransa Dış Ticaret Delege Bakanı Christine Lagarde, Kemer açıklarındaki ”Paris Batığı”na dalış yaptı.

Kürşad Tüzmen, konuk bakanla birlikte geldiği Antalya'nın Kemer ilçesinde, 1917'de Türk zabiti Mustafa Ertuğrul tarafından topla batırılan “Paris” adlı Fransız savaş gemisinin bulunduğu batığa daldı. Tüzmen ve Lagarde, sualtında Türk ve Fransız bayraklarıyla fotoğraf çektirdi.

Yaklaşık bir saat süren dalışın ardından Bakan Tüzmen'in basın müşaviri aracılığıyla gazetecilere bilgi veren Fransız Bakan Lagarde, ilk kez geldiği Türkiye'den çok etkilendiğini söyledi. Lagarde, şunları kaydetti:

“İnsanlarınız çok sıcak ve dost. İnsan, televizyonlarda görerek, kitaplarda okuyarak o ülkeyi tanıyamıyor. Kültürel değerlerini öğrenemiyor. Türkiye'yi hep deprem görüntüleriyle hatırlıyordum. Ama şimdi Ankara, İstanbul ve Antalya'yı gördüm, çok çok güzel. Denizlerinizin altı da çok güzel. Geldiğime çok memnumun. Gördüğüm güzellikleri başkalarına anlatıp, anlatmamakta kararsızım. Çünkü bu güzellikler için buraya gelecek çok sayıda kişinin, bu güzellikleri bozmasından endişe ediyorum.”

Devlet Bakanı Tüzmen ise Bakan Lagarde'ye Fransa ve Fas'ta yaptıkları görüşmelerde Akdeniz'de dalış sözü verdiğini belirterek, ”Güzel bir dalış gerçekleştirdik. Kendisinin de mutlu olduğunu düşünüyorum. Türkiye'ye gelmeden önce kafasındaki imajla, şimdiki imajın çok farklı olduğuna inanıyorum” dedi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190